eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plWiadomościMedia › Najczęściej cytowane media X 2011

Najczęściej cytowane media X 2011

2011-11-30 11:26

Najczęściej cytowane media X 2011

Najczęściej cytowane media © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (12)

Mimo wielu przeszkód rynkowych, prasa jest nadal silna jeśli chodzi o jej wartość informacyjną i opiniotwórczą. Z najnowszego rankingu Instytutu Monitorowania Mediów wynika, że to właśnie tytuły prasowe są nadal ważnym źródłem informacji dla innych mediów, materiały dziennikarzy prasowych są najczęściej cytowane przez pozostałe media, a artykuły i wywiady ukazujące się w prasie są najżywiej komentowane.
W październikowym TOP 15 najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce aż jedenaście miejsc zajmują dzienniki i tygodniki. W ścisłej czołówce najczęściej cytowanych mediów telewizja i radio mają w tym czasie po dwóch reprezentantów.

Gazeta Wyborcza powtórzyła wynik sprzed miesiąca i drugi raz z rzędu była najczęściej cytowanym medium w Polsce. Na drugim miejscu w zestawieniu generalnym znalazły się powołania na informacje opublikowane w Rzeczpospolitej. Na podium znalazła się również telewizja TVN24. Za nimi tygodniki: Polityka oraz Newsweek.

W październiku trwał w najlepsze sezon powyborczy. Ta tematyka zdominowała większość informacji. Przy tej okazji w mediach znalazło się jeszcze miejsce do komentowania kolejnych etapów zmian kadrowych w PiS. Na ile był to medialny temat świadczy fakt, że dzięki „nieoficjalnemu wywiadowi” z europosłem Cymańskim na czele rankingu najbardziej opiniotwórczych portali internetowych znalazł się po raz pierwszy w historii raportu wprost24.pl.

Wybory parlamentarne zaktywizowały regionalne rozgłośnie radiowe i telewizyjne. Pierwszy raz w rankingu mediów lokalnych mamy do czynienia z tak silną reprezentacją rozgłośni RTV. W październiku w zestawieniu znalazło się ich więcej niż tytułów prasowych.

Instytut Monitorowania Mediów wyraża zgodę na publikację raportu, wyników badań i dołączonych do nich materiałów graficznych pod warunkiem podania źródła ("Instytut Monitorowania Mediów”) w artykule oraz przy każdej grafice.

W październiku 2011 roku media najczęściej cytowały Gazetę Wyborczą (992) i Rzeczpospolitą (814). Na kolejnym miejscu wśród najbardziej opiniotwórczych mediów znalazła się TVN24 (435).

W rankingu piętnastu najczęściej cytowanych mediów znalazło się w sumie 11 tytułów prasowych (Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Polityka, Newsweek, Dziennik Gazeta Prawna, Wprost, Nasz Dziennik, Super Express, Fakt, Uważam Rze, Puls Biznesu), 2 stacje telewizyjne (TVN24 i TVN) oraz 2 stacje radiowe (RMF FM, Radio Zet).

fot. mat. prasowe

Najczęściej cytowane media

Najczęściej cytowane media


 

1 2 ... 4

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: