eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Atmosfera w pracy zależy od szefa

Atmosfera w pracy zależy od szefa

2011-08-31 10:12

Atmosfera w pracy zależy od szefa

Jaka jest atmosfera w Twojej pracy? © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Serwis Szybkopraca.pl, w okresie maj-czerwiec 2011, przeprowadził badanie dotyczące opinii Polaków na temat atmosfery w pracy. Największy wpływ na samopoczucie pracowników ma system wynagradzania i awansu, szef oraz współpracownicy. Wyniki pokazały, że 34 proc. ankietowanych uznało atmosferę w pracy za złą, a tylko 10 proc. za bardzo dobrą.
Raczej niezadowoleni

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez Szybkopraca.pl pokazują, że zaledwie 10 proc. ankietowanych uznało atmosferę w swojej pracy za bardzo dobrą. Taki sam odsetek respondentów uważa, że czuje się dobrze w miejscu pracy. Z kolei 20 proc. osób biorących udział w ankiecie zadeklarowało przeciętną atmosferę w swojej pracy. Najwięcej osób stwierdziło, iż atmosfera w ich pracy jest zła, a 26 proc. uznało ją za nie do zniesienia.

fot. mat. prasowe

Jaka jest atmosfera w Twojej pracy?

Jaka jest atmosfera w Twojej pracy?


Wpływ na zaangażowanie

Nasze niezadowolenie ma wpływ na zaangażowanie, które wkładamy w swoją pracę. Największa część ankietowanych przyznała, że atmosfera w pracy może powodować frustrację. Na tę odpowiedź wskazało 46 proc. respondentów. 26 proc. ankietowanych uznało, iż atmosfera jest kluczową sprawą. Mniej osób uważa, że atmosfera w pracy wpływa tylko na stosunki między pracownikami, nie zaś na zaangażowanie (18 proc.). Natomiast dla najmniejszej ilości ankietowanych atmosfera w pracy nie ma żadnego znaczenia (7 proc.).

fot. mat. prasowe

Jak atmosfera w pracy wpływa na Twoje zaangażowanie?

Jak atmosfera w pracy wpływa na Twoje zaangażowanie?


Co wpływa na atmosferę?

Okazuje się, że najważniejszym czynnikiem budującym atmosferę w pracy jest szef. Na tę odpowiedź wskazało 70 proc. ankietowanych. Potwierdza to jak ważne są umiejętności interpersonalne i kwestia zarządzania zespołem.

Kolejną ważną przyczyną, która ma wpływ na budowanie atmosfery w firmie, są współpracownicy. W tym przypadku kluczowa jest więc jakość komunikacji, odpowiedni dobór zespołu i chęć współpracy. Ważne są stosunki panujące w poszczególnych zespołach oraz pomiędzy osobami wspólnie dzielącymi pokój.

59 proc. respondentów uznała system wynagradzania i awansu za ważny czynnik wpływający na atmosferę w pracy. Klarowna polityka płacowa i jasna ścieżka kariery pozwala pracownikowi na planowanie swojego rozwoju zawodowego. Buduje to nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale też pozytywnie wpływa na motywację.

 

1 2

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: