eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Ceny mieszkań w aglomeracjach III 2007

Ceny mieszkań w aglomeracjach III 2007

2007-04-16 09:57

Ceny mieszkań w aglomeracjach III 2007

Ceny mieszkań w danych miastach. © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (8)

Wyniki przeprowadzonej przez serwis OFERTY.NET analizy cen mieszkań oferowanych do sprzedaży na rynku wtórnym w największych polskich aglomeracjach w marcu br. wskazują zdecydowanego lidera wzrostów - jest nim Poznań. Średnia cena ofertowa mieszkania w Stolicy Wielkopolski wyniosła 5768 PLN i była wyższa od ceny z lutego aż o 15%.

Przeczytaj także: Polski rynek nieruchomości: jak wzrosną ceny

Wyraźny wzrost cen w ostatnim miesiącu nastąpił także w Gdańsku i Warszawie - odpowiednio 3,2% oraz 3,1%. Nieznacznie wzrosły w marcu średnie ceny ofertowe mieszkań w Łodzi (1%) oraz w Krakowie (0,4%). Niespodziewanie o 1,3% spadły zaś we Wrocławiu.

fot. mat. prasowe

Ceny mieszkań w danych miastach.

Ceny mieszkań w danych miastach.








Dalszy wzrost cen w Warszawie

Jak wskazują wyniki badań przeprowadzonych na ofertach wystawionych do sprzedaży w serwisie OFERTY.NET, w marcu średnia cena ofertowa jednego metra kwadratowego mieszkania na warszawskim rynku wtórnym wzrosła o kolejne 3,1% i wyniosła 9296 PLN za m2. W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2007 roku ceny w Stolicy wzrosły już o 8,6%. Najdroższe w Warszawie są kawalerki

Najdroższymi i najbardziej poszukiwanymi mieszkaniami w Warszawie pozostają kawalerki. W marcu średnia cena 1 m2 najmniejszych mieszkań wynosiła 9956 PLN za m2 i była wyższa od ceny z lutego o 3,2%.
Podobny wzrost cen - o 3,5% - nastąpił w segmencie mieszkań 2-pokojowych. W lutym za jeden metr kwadratowy zbywcy żądali średnio 9119 PLN, a w marcu już 9333 PLN. Średnia cena ofertowa metra kwadratowego mieszkania 3-pokojowego wzrosła o 2,7% i wyniosła w marcu 8965 PLN. Najwięcej, bo aż o blisko 6%, poszły w górę ceny mieszkań 4-pokojowych. W marcu za jeden metr kwadratowy w M5 żądano średnio 9161 PLN.

Obserwowany wzrost średnich cen ofertowych jest w znacznej mierze wynikiem pojawiania się na rynku wtórnym oddawanych do użytku, nowych mieszkań w nowych budynkach. Ceny mieszkań w starym budownictwie, w szczególności w blokach z wielkiej płyty, rosną wolniej, a w przypadku mieszkań dużych utrzymują się na stałym poziomie. Wyjątkiem są mieszkania jednopokojowe. Ich ceny idą w górę niezależnie od wieku budynku, standardu mieszkania i lokalizacji.

 

1 2 ... 4

następna

oprac. : Aleksander Walczak / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: mieszkania, rynek mieszkaniowy, ceny mieszkań

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: