eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Zasoby Wikipedii w WP i NetSprint

Zasoby Wikipedii w WP i NetSprint

2006-12-14 00:49

Zasoby Wikipedii w WP i NetSprint

Przykład prezentacji danych w wyszukiwarce www.netsprint.pl © fot. mat. prasowe

Stowarzyszenie Wikimedia Polska, NetSprint.pl i Wirtualna Polska podjęły współpracę polegającą na umieszczaniu fragmentów odpowiednich artykułów z Wikipedii, po wpisaniu konkretnego zapytania, na szczycie wyników wyszukiwania w postaci gotowej odpowiedzi.
Skopiowane zasoby Wikipedii są szczegółowo przeszukiwane przez wyszukiwarki NetSprint.pl i Wirtualnej Polski, a fragmenty odpowiednich artykułów – definicje, biografie, zdjęcia, ilustracje, dane techniczne i wykresy – są prezentowane, po wpisaniu konkretnego zapytania, na szczycie wyników wyszukiwania w postaci gotowej odpowiedzi.

Rozwiązanie to upraszcza wyszukiwanie potrzebnych informacji - szczegółowe dane na konkretny temat są dostępne po wejściu w prezentowany w tytule odnośnik, który prowadzi bezpośrednio na strony Wikipedii.

fot. mat. prasowe

Przykład prezentacji danych w wyszukiwarce www.netsprint.pl

Przykład prezentacji danych w wyszukiwarce www.netsprint.pl


Równocześnie z początkiem wyświetlania zasobów Wikipedii, NetSprint stał się członkiem wspierającym Stowarzyszenia Wikimedia Polska, polskiego partnera Wikimedia Foundation, na której serwerach działa Wikipedia i kilkadziesiąt innych serwisów Wiki.

Cieszę, że z Wikipedii korzysta netsprint i wp.pl - powiedział Tomasz Ganicz, jeden z najstarszych stażem administratorów Wikipedii i członek zarządu Stowarzyszenia Wikimedia Polska - pomaga nam to realizować naszą podstawową misję, "uwolnienia" wiedzy i dotarcia z nią do jak najszerszego kręgu czytelników, z których część być może zacznie pisać kolejne artykuły. Netsprint.pl, z naszą pomocą, dołożył wszelkich starań, aby jego sposób korzystania z Wikipedii spełniał wszystkie zasady licencji GNU FDL i może stanowić wzorzec dla innych, którzy w podobny sposób chcieliby korzystać z zasobów naszej encyklopedii.

Wikipedia - zawierająca ponad 320 tysięcy artykułów internetowa encyklopedia działająca na zasadzie open content - jest ósmym najpopularniejszym polskim serwisem internetowym (Megapanel PBI/Gemius – wrzesień 2006).Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Spyware atakuje komórki

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: