eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Nagrywarka zapachów

Nagrywarka zapachów

2006-07-08 00:01

Nagrywarka zapachów

© fot. mat. prasowe

Zespół naukowców z Tokyo Institute of Technology skonstruował prototyp urządzenia, które potrafi "nagrać" zapach, a następnie odtworzyć go w dowolnym momencie.

fot. mat. prasowe

Wynalazek wykorzystuje w tym celu 96 różnych składników, które są poddawane odpowiednim reakcjom chemicznym.

Jak wyjaśniają naukowcy, urządzenia zostało wyposażone w 15 specjalnych mikrochipów, które analizują daną woń, a następnie zapisują ja w postaci elektronicznej sygantury, celem późniejszego odtworzenia. Jak dotąd pomysłodawcom udało się z powodzeniem odwzorować zapach pomarańczy, cytryn, jabłek, bananów oraz melonów. Dalszy rozwój nowej technologii może przynieść duże zmiany w sprzedaży internetowej, oferując już nie tylko obraz ale również konkretny zapach produktu.

oprac. : 4Press

Zobacz także


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.