eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Wielkanoc 2017, czyli jajko na Kanarach

Wielkanoc 2017, czyli jajko na Kanarach

2017-04-05 11:59

Wielkanoc 2017, czyli jajko na Kanarach

Gdzie na Wielkanoc z biurami podróży? © puckillustrations - Fotolia.com

Wielkanoc 2017 zbliża się wielkimi krokami - dla wielu Polaków jest to okazja do podróżowania. Serwis Travelplanet.pl postanowił sprawdzić, dokąd najchętniej udadzą się w tym okresie miłośnicy wycieczek. Z przeprowadzonej analizy wynika, że popularnością wśród polskich turystów niezmiennie cieszą się Wyspy Kanaryjskie, Egipt oraz włoskie stoki.
Przywiązani do tradycji Polacy nadchodzącą Wielkanoc spędzą z pewnością w zaciszu domowym, w towarzystwie rodziny i najbliższych. Warto jednak podkreślić, że ta grupa z roku na rok coraz bardziej się kurczy, a rośnie rzesza tych, którzy wielkanocny stół zamieniają na drinka pod palmą.

Statystyki Travelplanet.pl dowodzą, że Wielkanoc najchętniej spędzamy wylegując się na Wyspach Kanaryjskich, w Egipcie lub też szusując po włoskich stokach. Nie inaczej było w minionym roku, jednak w pierwszej trójce ulubionych destynacji Polaków widoczne są pewne przetasowania. Po pierwsze, ze względu na późny termin tegorocznych świąt, spadła popularność wyjazdów na narty. Po drugie, Kanary - za sprawą atrakcyjnych cen - zdołały zepchnąć Egipt z pozycji lidera.

Na uwagę zasługuje również znaczny, bo przeszło 50-procentowy wzrost sprzedaży ofert na Wielkanoc 2017, która w tym roku wypada na zaledwie dwa tygodnie przed majówką (w jednym i drugim przypadku wystarczą 3 dni urlopu, aby zyskać 9 dni wolnego).
- Bliskość tych terminów i duży wzrost wyjazdów na Wielkanoc pokazuje, że turyści chcą nie tyle wyskoczyć na wiosenny urlop, lecz raczej spędzić Wielkanoc w rodzinnym gronie, ale niekoniecznie na wspólnych, męczących przygotowaniach do świąt – komentuje Radosław Damasiewicz, dyrektor marketingu i e-commerce Travelplanet.pl. – A w Polsce, Czechach czy na Słowacji można w ten sposób spędzić sześć dni z wyżywieniem w hotelu płacąc 100 – 150 zł za dzień pobytu lub 250 zł lecąc na 3 – 4 dni na Maltę, Cypr lub do Hiszpanii.

fot. puckillustrations - Fotolia.com

Gdzie na Wielkanoc z biurami podróży?

26 proc. turystów, którzy wykupili wyjazd na święta w biurach podróży, spędzi je na Wyspach Kanaryjskich.


Co najchętniej wybierają turyści


Ponad 26 proc. turystów, którzy wykupili wyjazd na święta w biurach podróży, spędzi je na Wyspach Kanaryjskich. W zeszłoroczne święta poleciało tam 14 proc. klientów biur podróży. Skąd taki duży wzrost? Na trzy tygodnie przed Wielkanocą za tygodniowy pobyt płacili przeciętnie niecałe 2400 zł. Kanary na tegoroczne święta są tańsze o ponad 400 zł niż przed rokiem i tylko 100 zł droższe niż pobyt w tym czasie w Egipcie (najchętniej wybierany na wielkanocny wyjazd w ubiegłym roku, obecnie blisko 20 proc. wyjazdów).
Ok. 10 proc. klientów biur podróży wybiera się na Wielkanoc do Grecji (płacą niecałe 1900 zł od osoby) a ponad 6 proc. na Maltę, jeden z najbardziej katolickich krajów Europy (płacą ok 1400 zł od osoby).

Blisko 12 proc. klientów biur podróży Wielkanoc spędzi na włoskich stokach narciarskich, płacąc za pobyt w biurach średnio niecałe 1300 zł od osoby. Duży spadek (5 pkt. proc.) w porównaniu z ubiegłoroczną Wielkanocą jest łatwo wytłumaczalny
- W ogóle w tegoroczne święta odsetek wyjazdów narciarskich to kilkanaście proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem, gdy święta wypadały pod koniec marca i wynosił on ok. 30 proc. – zauważa Radosław Damasiewicz, dyrektor marketingu i e-commerce Travelplanet.pl. - Połowa kwietnia w połączeniu z włoskim słońcem powoduje, że warunki na stokach są komfortowe tylko dla miłośników firnu, wiosennego rozmokniętego śniegu. Dla przeciętnych narciarzy oznaczają one mękę na stoku zamiast przyjemności.

Ile za Wielkanoc w biurach podróży


W serwisie Travelplanet.pl można znaleźć oferty biur podróży na Wielkanoc już za 900 – 1200 zł. To trzydniowe pobyty bez wyżywienia (ale z przelotem) w Grecji, na Cyprze oraz na Malcie. Trzy – czterodniowe samolotowe wypady ze śniadaniami i obiadokolacjami w Hiszpanii, na Cyprze i Malcie można kupić za 1000 – 1300 zł a siedmiodniowe za 1700 – 1800 zł od osoby.

Sześciodniowe wyjazdy na narty do Krynicy, słowackiego Strbskiego Plesa i Tatrzańskiej Łomnicy czy czeskiego Szpindlerowego Młyna to koszt 300 – 400 zł za apartament bez wyżywienia i od 600 do 900 zł w hotelu ze śniadaniami i obiadokolacjami.

W alpejskich wielkich ośrodkach, gdzie do dyspozycji mamy setki kilometrów nartostrad. tydzień w apartamentach bez wyżywienia to koszt ok 600 zł od osoby (austriackie Pinzgau, szwajcarskie Cztery Doliny, włoska Val di Fassa). Wielkanocny pobyt alpejskich w hotelach z wyżywieniem to koszt ok 1000 – 1300 zł w Austrii i Włoszech oraz 1700 – 1800 zł w Szwajcarii. W tym ostatnim wypadku warto jednak podkreślić, że mowa o topowych, światowej klasy kurortach jak Zermatt u stóp Matterhornu czy region Jungfrau (Wengen) ze słynną ścianą North Face, najszybszą trasą zjazdową świata Lauberhorn i najwyżej położoną stacją kolejową w Europie, do której jedzie się tunelem wykutym w lodowcu.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

1 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

  • Komentarz usunięty

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.