eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Sprzęt AGD: co wybierali Polacy w I kw. 2015 r.?

Sprzęt AGD: co wybierali Polacy w I kw. 2015 r.?

2015-04-18 00:23

Sprzęt AGD: co wybierali Polacy w I kw. 2015 r.?

Pralko-suszarka Bosch WVH 30542 EU © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Sklep internetowy Agito.pl przygotował raport dotyczący popularności dużego AGD w I kwartale 2015 r. Jakie wybieramy modele pralek, kuchenek czy zmywarek? Jak zmieniała się sprzedaż tego typu produktów rok do roku? Okazuje się, że największy wzrost sprzedaży – aż o 112% – miał miejsce w przypadku kuchni i piekarników. Jednak zwycięzcą TOP 15 została pralka Beko WMB 51022 PL PTY.
Produkty z kategorii duże AGD chętnie kupujemy w okresie styczeń - marzec, kiedy pogoda ogranicza wiele czynności domowych, a zużycie energii elektrycznej znacząco rośnie. Dodatkowo to czas licznych promocji i wyprzedaży. Modny trend ECO coraz bardziej wkracza do kategorii dużego AGD, którego zakup nie odbywa się impulsywnie, tylko stanowi świadomą decyzję opartą na wcześniejszym poszukiwaniu informacji, rekomendacji innych użytkowników lub sprzedawcy.

Jakie produkty najczęściej kupujemy w okresie styczeń - marzec? Czy zauważamy wyraźny trend sezonowości? Na ile zmieniają się nasze wybory w stosunku do analogicznego okresu roku wcześniejszego? Agito.pl jako jeden z największych sklepów internetowych w Polsce przygotował raport popularności produktów dużego AGD.

fot. mat. prasowe

Sprzedaż głównych podkategorii wolnostojącego dużego AGD - zmiana w stosunku do 2014 r.

Największy wzrost sprzedaży rok do roku odnotowały kuchnie i piekarniki


Największy wzrost sprzedaży odnotowały podkategorie kuchnie i piekarniki. Na drugim miejscu pod względem wzrostu sprzedaży znalazły się zmywarki, na trzecim – pralki oraz suszarki. Znaczące wzrosty sprzedaży w wybranych kategoriach to w dużej mierze wynik dynamicznego rozwoju oferty asortymentowej sklepu.

Dynamika sprzedaży chłodziarek jest w pierwszym kwartale niższa niż innych podkategorii i dotyczy w większym stopniu urządzeń powyżej 195 cm i modeli Side by Side. Klienci decydują się raczej na zakup urządzeń małych i średniej wielkości. W tym przypadku wzrosty sprzedaży są porównywalne ze średnią wartością dla całej kategorii dużego AGD wolnostojącego.

Produkty TOP 15


Jak wygląda TOP 15 sprzedaży konkretnych produktów w sklepie internetowym?

fot. mat. prasowe

Produkty TOP 15

W badanym okresie najchętniej kupowanym produktem dużego AGD była pralka Beko WMB 51022 PL PTY


W TOP 15 sprzedaży w pierwszym kwartale tego roku zdecydowanie dominują pralki firmy BEKO, dostępne w cenie ok. 1100 zł. Drugą pod względem popularności podkategorią są zmywarki. Najdroższym produktem w zestawieniu jest suszarka Bosch (w cenie ok. 2690 zł).

Najpopularniejsza pralka


Najpopularniejszą pralką jest lider całej sprzedaży w pierwszym kwartale w kategorii duże AGD wolnostojące – Beko WMB 51022 PL PTY w cenie ok. 1149 zł. Równie chętnie kupowane są produkty marek Electrolux i Bosch. Średnia cena zakupu pralki to ok. 1134 zł, klasa energetyczna A++ lub A+++, pojemność – 6 kg. W zdecydowanej większości klienci kupują pralki ładowane od frontu. Ich udział w TOP sprzedaży pralek wynosi ok. 70%.

W przypadku urządzeń hybrydowych, tj. pralko-suszarki, najchetniej kupowanym modelem jest Electrolux EWW 1697 MDW w cenie ok. 2827 zł. Średnie ceny tego typu urządzeń przekraczają 2660 zł i dostępne są w klasach energetycznych A i B.

fot. mat. prasowe

Pralko-suszarka Bosch WVH 30542 EU

Średnie ceny tego typu urządzeń przekraczają 2660 zł

 

1 2

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: