eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Jesienny city break wg Polaków

Jesienny city break wg Polaków

2014-10-24 10:51

Jesienny city break wg Polaków

Barcelona © ekaterina_belova - Fotolia.com

Paryż, Praga, Wiedeń, Londyn i Rzym zdetronizowane. Okazuje się, że na tegoroczny, jesienny city break Polacy chętniej wyskoczą do Barcelony, Budapesztu, Cannes czy Wilna. Sporą konkurencję dla europejskich metropolii stanowią jednak krótkie wyjazdy last minute do kurortów położonych nad Morzem Śródziemnym. Preferencjom Polaków wyjeżdzających na kilkudniowe wakacje zagraniczne przyjrzał się największy polski multiagent turystyczny Travelplanet.pl.
Rzesza amatorów jesiennych, kilkudniowych wypadów poza granice Polski ciągle wzrasta. Ubiegłej jesieni (biorąc pod uwagę okres od połowy września do połowy listopada) było to niespełna 2,5 proc klientów Travelplanet.pl. W tym roku liczba turystów zdecydowanych na krótki wypad jest ponad dwukrotnie wyższa (6,2 proc.).
- Mniej więcej połowa z nich wybiera tzw. city break w europejskich miastach – mówi Radosław Damasiewicz, dyrektor marketingu i commerce Travelplanet.pl.

Spośród grona turystów, którzy tej jesieni zaplanowali kilkudniowy wypad za granicę (w tym do śródziemnomorskich kurortów), najbardziej popularne miasto to Barcelona, gdzie chce odpocząć 9,2 proc. klientów Travelplanet.pl. Niewiele mniej, bo 8,6 proc. wybiera się do Budapesztu. Ponad 7 proc. turystów jedzie do Cannes a 6,6 proc. – do Wilna.

Paryż, Praga, Wiedeń, Londyn czy Rzym to jak się wydaje, wyeksploatowane kierunki. Tej jesieni są mniej atrakcyjne dla klientów Travelplanet.pl. Do Paryża chce zajrzeć na kilka dni 4,2 proc. turystów a do pozostałych metropolii od 1,5 do 2 proc. turystów.
- Wyjazdy typu city break to tzw. wyprawy budżetowe – zauważa Radosław Damasiewicz. - Turyści zwiedzający europejskie metropolie najczęściej rezerwują tylko przelot i hotel ze śniadaniami. W wypadku miast położonych względnie blisko Polski, jak Wiedeń, Praga, Budapeszt czy Wilno, często rezygnują z przelotu wybierając dojazd własny.

fot. ekaterina_belova - Fotolia.com

Barcelona

Barcelona najchętniej wybieranym miastem na jesienny city break.


W okresie jesiennym klienci Travelplanet.pl równie chętnie jak w europejskich stolicach wypoczywają maksymalnie 4 dni w śródziemnomorskich kurortach w Turcji, Grecji, na Malcie a także w Egipcie i Maroku.
- Warto jednak pamiętać, że tej jesieni przeszło 9 na 10 klientów Travelplanet.pl zarezerwowało sobie regularny, co najmniej tygodniowy wypoczynek w Grecji, Egipcie, Turcji Hiszpanii i Tunezji – podkreśla Radosław Damasiewicz. – Ceny wyjazdów typu last minute tych krajów na kilka dni a nawet tydzień jesienią oscylują wokół 1100 – 1300 zł i są porównywalne z kosztami kilkudniowego, budżetowego pobytu w europejskich metropoliach.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Koniunktura konsumencka X 2014

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: