eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Zablokować hazard online?

Zablokować hazard online?

2014-03-29 00:20

Zablokować hazard online?

Zablokować hazard online? © ekostsov - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Millward Brown, aż 75% Polaków deklaruje, że strony internetowe oferujące nielegalny hazard powinny być zablokowane na terenie naszego kraju. Nielegalni operatorzy, działający na naszym rynku niezgodnie z ustawą hazardową, nie odprowadzają podatków do kasy państwa, a co więcej – nie stosują realnej weryfikacji wieku użytkowników.

Przeczytaj także: Serwisy bukmacherskie nie dbają o bezpieczeństwo nieletnich

„Jeśli chodzi o opinię Polaków na temat stron internetowych oferujących nielegalny hazard, to jest ona jednoznaczna. Aż 75% ankietowanych wskazało, że tego typu portale powinny być zablokowane na terenie Polski. Jest to zgodne z obowiązującymi w Polsce przepisami, zgodnie z którymi operatorzy gier losowych online, którzy nie posiadają licencji oraz nie odprowadzają podatków do budżetu państwa, nie mogą działać na rynku polskim” – mówi Grzegorz Kowalczyk, senior consultant z firmy Millward Brown.

Nielegalni operatorzy gier losowych online stanowią 91% polskiego rynku zakładów wzajemnych. Ile traci na tym budżet? Jak wynika z raportu opracowanego przez firmę doradczą Roland Berger – szacowane wpływy do kasy państwa z zakładów on-line działających obecnie w ramach szarej strefy, mogłyby w latach 2014-2020 wynieść do 1,7 mld złotych.

fot. mat. prasowe

Czy strony internetowe oferujące nielegalny hazard powinny być zablokowane?

Aż 75% ankietowanych wskazało, że tego typu portale powinny być zablokowane na terenie Polski.


Informacje o badaniu
Badanie zostało przeprowadzone techniką CAPI (Computer Assisted Personal Interview) w dniach 28 lutego – 4 marca 2014 roku. Pytanie zostało zadane ogólnopolskiej reprezentatywnej grupie osób pełnoletnich w wieku 18-75 lat – wynoszącej 947 osób. Podczas dobierania próby respondentów uwzględniono rozkład terytorialny (16 województw i 7 klas wielkości miejscowości) oraz wzięto pod uwagę płeć i wiek ankietowanych.

oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: