eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › E-muzeum fotografii

E-muzeum fotografii

2005-07-24 00:16

Jedne z najsłynniejszych na świecie muzeów fotografii, amerykańskie George Eastman House w Rochester oraz International Center of Photography w Midtown, pracują wspólnie nad udostępnieniem znacznej części swoich zbiorów w internecie.

Przeczytaj także: Pasjonuje cię fotografia? Oto 10 porad, jak profesjonalnie chronić zdjęcia

Eastman House, najstarsze muzeum fotografii na świecie, posiada w swoich zbiorach ponad 400 tys. odbitek i negatywów. International Center of Photography to młodsza instytucja, ale niemal równie słynna. Wspólnie przygotowują projekt Photomuse.org. Zakłada on utworzenie jednej z największych ogólnodostępnych internetowych baz fotografii.

Strona działa już w wersji testowej, a zgodnie z planem prace nad projektem mają zostać ukończone na jesieni przyszłego roku. Wtedy witryna będzie oferować dostęp do blisko 200 tys. zdjęć. Co więcej, internetowa kolekcja będzie stopniowo rozszerzana. Znajdą się w niej prace klasyków, takich jak Alfred Stieglitz czy Lewis Hine, ale także innych, mniej znanych artystów.

Aby zachęcić do korzystania ze strony nie tylko ekspertów, ale też zwykłych miłośników fotografii, zdjęcia będą skatalogowane nie tylko nazwiskami, ale też tematycznie – z uwzględnieniem wystaw, na jakich były prezentowane w ostatnich latach

oprac. : 4Press

Przeczytaj także

Potrawy z grilla online

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: