eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Rejestr Dłużników ERIF w II kw. 2013

Rejestr Dłużników ERIF w II kw. 2013

2013-07-25 12:22

Rejestr Dłużników ERIF w II kw. 2013

Rejestr Dłużników © Alyona Burchette - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Niepewna sytuacja gospodarcza sprzyja ostrożności w prowadzeniu biznesów. Świadczy o tym utrzymująca się duża liczba zapytań złożonych w II kwartale 2013 roku w bazie Rejestru Dłużników ERIF. Łącznie w I półroczu tego roku Rejestr udostępnił ponad 1,8 mln raportów na temat rzetelności płatniczej klientów lub kontrahentów. Na koniec II kwartału 2013 roku liczba spraw znajdujących się w bazie danych Rejestru Dłużników ERIF w porównaniu do I kwartału 2013 r. pozostała niemal na niezmienionym poziomie i wyniosła 1,51 mln spraw. O 5% wzrosła natomiast wartość spraw do poziomu 8,7 mld zł.

Przeczytaj także: Rejestr Dłużników ERIF w I kw. 2013

Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A. jest jedynym biurem informacji gospodarczej w Polsce, które poddaje swoją bazę cyklicznej weryfikacji przez niezależnego biegłego rewidenta. Jak wynika z najnowszego raportu sporządzonego we współpracy z KPMG Audyt Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. na dzień 1 lipca 2013 roku w bazie Rejestru Dłużników ERIF znajdowało się ponad 1,5 mln spraw o łącznej wartości niemal 8,7 mld zł. Liczba pozytywnych informacji o terminowo regulowanych zobowiązaniach ponownie wzrosła i osiągnęła już liczbę 23 350.

fot. Alyona Burchette - Fotolia.com

Rejestr Dłużników

Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A. jest jedynym biurem informacji gospodarczej w Polsce, które poddaje swoją bazę cyklicznej weryfikacji przez niezależnego biegłego rewidenta.


Rośnie rola Rejestru jako narzędzia ułatwiającego windykację należności

Jak pokazuje raport „Wielkość i struktura bazy danych Rejestru Dłużników ERIF Biura Informacji Gospodarczej” na dzień 1 lipca 2013 roku w Systemie ERIF figurowało 1,5 mln spraw. To niemal tyle samo, co pod koniec I kwartału 2013. Przyczyną utrzymującej się na zbliżonym poziomie liczby spraw, mimo dużej ich fluktuacji, jest aktualizacja danych w Rejestrze przez wierzycieli. Należy bowiem pamiętać, że zgodnie z przepisami Ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie informacji gospodarczych wierzyciel zobowiązany jest do zaktualizowania dokonanego wpisu przede wszystkim, gdy dłużnik spłaci całość lub część zobowiązania. Spłata zobowiązania jest efektem skutecznego działania sankcji wynikających z wpisu danych osoby zadłużonej do Rejestru. Z drugiej strony, klienci, obserwując tę skuteczność, coraz chętniej uzupełniają swoje procesy windykacyjne o wpis danych dłużników do Rejestru. Trend ten skutkuje utrzymaniem liczby spraw na zbliżonym poziomie mimo dużej liczby ich wykreśleń.

Jednoczenie łączna wartość zadłużenia wpisanego do Rejestru Dłużników ERIF w porównaniu do pierwszego kwartału 2013 roku wzrosła o ponad 5% - z 8,2 mld zł do 8,7 mld zł. Warto podkreślić, że średnia wartość zadłużenia znajdującego się w bazie danych Rejestru Dłużników ERIF BIG S.A. wzrosła o 6,7% i wynosi 5,7 tys. zł.

fot. mat. prasowe

Wartość spraw w bazie Rejestru Dłużników ERIF

Łączna wartość zadłużenia wpisanego do Rejestru Dłużników ERIF w porównaniu do pierwszego kwartału 2013 roku wzrosła o ponad 5% - z 8,2 mld zł do 8,7 mld zł.

 

1 2

następna

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: