eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Mobilny Internet niezbędny w pracy

Mobilny Internet niezbędny w pracy

2012-09-02 00:20

Mobilny Internet niezbędny w pracy

Mobilny Internet niezbędny w pracy © fot. mat. prasowe

Szerokopasmowe mobilne łącze internetowe w biznesie to dziś nie opcja, lecz konieczność. Ponad 90 proc. badanych przez Ericssona odpowiada, że zawsze i wszędzie musi mieć dostęp do sieci w celach służbowych.
Model pracy od 8 do 16 w wielu firmach już dawno odszedł do lamusa. Z raportu firmy Ericsson wynika, że dziś pracodawcy oczekują, że pracownicy będą reagować bardzo szybko. Dlatego tak ważne jest obecnie bycie stale osiągalnym, a to jest możliwe tylko dzięki szerokopasmowemu mobilnemu łączu internetowemu (mobile broadband, MBB). Aż 92 proc. badanych odpowiedziało, że w pracy mobilny dostęp do Internetu potrzebny jest zawsze i wszędzie.

Badano pracowników umysłowych, w większości na kierowniczych stanowiskach, pracujących w różnej wielkości firmach w sektorze prywatnym w Austrii, Australii, Szwecji, Singapurze, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Niemczech.

Okazje na wyciągnięcie ręki

Wykorzystanie możliwości, które daje mobilny Internet przynosi większą liczbę nowych kontraktów, zwiększa efektywność i marże, zmniejsza ryzyko błędów w raportowaniu oraz liczbę przerw w czasie pracy – wynika z raportu.

fot. mat. prasowe

Mobilny Internet niezbędny w pracy

Ponad 90 proc. badanych przez Ericssona odpowiada, że musi mieć dostęp do sieci w celach służbowych


81 proc. badanych przez Ericssona odpowiedziało, że gdy szuka informacji, w pierwszej kolejności sięga do Internetu. 73 proc. twierdzi, że muszą być cały czas osiągalni i mieć dostęp do współpracowników i klientów. 72 proc. przekonuje, że musi mieć dostęp do Internetu, by właściwie pracować. 78 proc. badanych sądzi, że pracuje bardziej efektywnie, od kiedy ma MBB. 45 proc. ankietowanych odkreśla, że dzięki MBB jest w stanie wykorzystywać więcej biznesowych okazji lub dostać pracę, której nie mieliby, gdyby nie ciągłe połączenie z siecią.

Internet w kieszeni

Laptopy i coraz popularniejsze smartfony nie są dla siebie wzajemnie konkurencją. Z raportu Ericssona wynika, że ponad połowa badanych korzysta w pracy z obu urządzeń, a dodatkowo także z komputerów stacjonarnych. Znacznie mniej popularne są netbooki i tablety.

A w jaki sposób w pracy zawodowej wykorzystuje się mobilny Internet na wymienionych wyżej urządzeniach? 84 proc. użytkowników codziennie odbiera lub wysyła e-maile, 78 proc. przegląda strony internetowe. 47 proc. badanych deklaruje, że codziennie korzysta z intranetu, kolejne 45 proc. wskazuje na korzystanie z portali społecznościowych. 44 proc. ściąga lub wysyła dokumenty, a 38 proc. zdalnie łączy się z biznesowym systemem swojej firmy.


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Wyniki Megapanel VII 2012

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: