eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › TPSA: taniej na komórki

TPSA: taniej na komórki

2004-10-27 00:07

Obniżka cen połączeń z sieci Telekomunikacji Polskiej do sieci komórkowych (F2M), opiniowana obecnie przez Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty, obejmie wszystkich polskich operatorów komórkowych. Po Idei i Plusie, także sieć Era zaakceptowała ofertę TP i podpisała aneks do umowy interkonektowej.

Przeczytaj także: TP: tańsze połączenia do sieci komórkowych

W końcu sierpnia 2004r., w wyniku rozmów prowadzonych w URTiP przez Telekomunikację Polską, Polską Telefonię Cyfrową, Polkomtel i PTK Centertel wszystkie strony doszły do porozumienia w sprawie obniżenia stawek interkonektowych F2M. TP zadeklarowała znaczące obniżenie cen detalicznych.

30 września TP zgłosiła do URTiP ofertę obniżenia cen połączeń F2M o ponad 20 proc. Obejmowała ona jednak tylko połączenia do sieci Idea oraz Plus, ponieważ operatorzy ci potwierdzili obniżenie stawek wzajemnych rozliczeń.

Operator sieci Era stawiał dodatkowe warunki, których TP nie chciała spełnić. Domagał się uzależnienia marży TP od wysokości stawek interkonektowych, próbując tym samym ingerować w politykę cenową Telekomunikacji Polskiej. Takich warunków nie zawiera żadna umowa interkonektowa Ery z innymi operatorami. TP zwróciła się w tej sprawie do UOKiK. Ostatecznie PTC podpisała aneks do umowy z Telekomunikacją Polska na takich samych warunkach, jakie wcześniej zaakceptowali pozostali operatorzy komórkowi.

Jeśli URTiP zaakceptuje propozycje TP, wejdzie ona w życie 1 listopada 2004 r.

Dodatkowo TP zaproponowała URTiP, aby Klienci mogli za pierwsze 30 rozmów F2M płacić o 20 proc. taniej. Obniżka ta liczona jest już od nowych cen. Oznacza to, że za pierwsze 30 rozmów np. w dni powszednie, w godzinach szczytu użytkownik planu standardowego zapłaci 0,72 zł + VAT za minutę. Koszt usługi wynosi 1 zł + VAT.

Zaproponowanie niższych cen było możliwe dzięki obniżeniu stawek interkonektowych a także dzięki zmniejszeniu marży TP.
Przeczytaj także: Taniej na komórki bez Ery Taniej na komórki bez Ery

oprac. : Beata Szkodzin / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: