eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Aparat cyfrowy Samsung PL90

Aparat cyfrowy Samsung PL90

2010-08-09 10:46

Aparat cyfrowy Samsung PL90

Samsung PL90 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Samsung Electronics zaprezentował najnowszy model kompaktowego aparatu fotograficznego PL90. Urządzenie wyposażono w matrycę o rozdzielczości 12,2 megapiksela oraz wbudowane złącze USB, które umożliwia przekazywanie zrobionych zdjęć do komputera bez potrzeby stosowania dodatkowych kabli.

Przeczytaj także: Aparat cyfrowy Samsung WB1000

fot. mat. prasowe

Samsung PL90

Samsung PL90

Dzięki zastosowaniu zintegrowanego złącza USB w modelu PL90, można przenosić zdjęcia i filmy bezpośrednio do komputera. Urządzenie działa na zasadzie plug and play, a zainstalowane w aparacie oprogramowanie iltelli-studio pozwala na korzystanie z jego funkcji na dowolnym komputerze. Dodatkowo, użytkownicy PL90 nie będą musieli martwić się o wyczerpującą się baterię, ponieważ aparat można naładować bezpośrednio z portu USB, bez dodatkowych przewodów.

Model PL90 wyposażono m.in. w najnowszą wersję funkcji Smart Auto (Still&Movie), dzięki której użytkownicy mogą uchwycić dobre ujęcia w każdych warunkach. W trybie Smart Auto, aparat automatycznie reguluje najważniejsze parametry, dopasowując je optymalnie do panujących warunków, bez względu na to, czy zdjęcia robione są w dzień czy w nocy.

Nowy aparat Samsunga oddaje do dyspozycji użytkowników również system Idealnego Zdjęcia Portretowego (Perfect Portrait), w którym zastosowano szereg trybów ułatwiających fotografowanie. W trybie Autoportretu użytkownik może wyjść zza obiektywu, a aparat, śledząc zarys twarzy da znać sygnałem dźwiękowym, kiedy znajdziemy się w kadrze.

Funkcja wykrywania twarzy pozwala na automatyczne rozpoznanie do dwunastu różnych twarzy. Nawet jeśli zdefiniowane wcześniej osoby stanowią jedynie część grupowej fotografii, aparat automatycznie ustawi najważniejsze parametry właśnie na nich.

fot. mat. prasowe

Specyfikacja techniczna Samsung PL90

Specyfikacja techniczna Samsung PL90


PL90 wyposażono także w tryb Beauty Shot, który poprawia wygląd fotografowanej twarzy poprzez korektę jasności i ewentualnych niedoskonałości cery. Z kolei funkcje wykrywania uśmiechu i mrugnięcia, pozwalają odpowiednio – wyzwolić spust migawki po wykryciu uśmiechu w kadrze i powtórzyć zdjęcie w przypadku wykrycia zamkniętych oczu u któregoś z modeli.

Wykonane przy pomocy PL90 zdjęcia można sortować i przeglądać dzięki funkcji Smart Album. Umożliwia ona m.in. szybkie zlokalizowanie danego zdjęcia bez konieczności przeglądania setek fotografii. Smart Album pozwala zarządzać zawartością pamięci tak, by wyszukiwanie było możliwie najprostsze – zdjęcia można sortować m.in. w oparciu datę czy czas wykonania zdjęcia ale również pod względem koloru, jaki dominuje na danym ujęciu.

Przeczytaj także: Aparat cyfrowy Samsung WB500 Aparat cyfrowy Samsung WB500

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

BenQ MX750 - projektor 3D

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: