eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Elektroniczna legitymacja wg studenta

Elektroniczna legitymacja wg studenta

2009-04-25 00:20

Przeczytaj także: Studenci uczelni wyższych 2007/2008


Wyrobienie pierwszej karty i jej przedłużenie

Dla władz uczelni wdrożenie nowego systemu identyfikacji studenckiej było ważnym przedsięwzięciem. W opinii studentów uczelnie w miarę sprawienie poradziły sobie z realizacją projektu. 64% ankietowanych jest zadowolonych z łatwości wyrobienia pierwszej elektronicznej legitymacji studenckiej. Pozytywnie studenci również ocenili czas oczekiwania na pierwszą legitymację i łatwy proces przedłużania ważności legitymacji studenckiej – 60% badanych. Najlepszą ocenę pod tym względem uzyskały uczelnie z Krakowa i Gdańska.

Elektroniczna legitymacja studencka jutro

fot. mat. prasowe

W jakim stopniu jest Pan(i) zainteresowany(a) dostępnością następującej funkcji na legitymacji…

W jakim stopniu jest Pan(i) zainteresowany(a) dostępnością następującej funkcji na legitymacji…

Studenci są zadowoleni z elektronicznych legitymacji, jednak wiedzą, że karty mogą być wyposażone w większą ilość funkcji. Co trzeci z nich chciałby dysponować większą ilością opcji na swojej karcie. W podziale na miasta najbardziej zainteresowani zwiększeniem ilości dostępnych funkcji są studenci z Wrocławia – ponad 90% respondentów. Spośród funkcji, które studenci najczęściej wymieniają spontaniczne znalazły się: bilet komunikacji miejskiej, karta płatnicza, elektroniczny indeks oraz karta rabatowa. W odpowiedzi na to samo pytanie, przy pomocy wspomaganej listy, w największym stopniu studenci są zainteresowani, aby przy użyciu legitymacji studenckiej mieli zdalny dostęp: do wyników egzaminów, planów etc. – 93%, chcieliby „załadować” na swoją kartę bilet do teatru, kina czy na samolot – 91% czy bilet wstępu na imprezę masową – 88% respondentów.

Studencka legitymacja a podpis elektroniczny

Z raportu wynika, że społeczność studencka zna pojęcie podpisu elektronicznego i wie, do czego on służy. Ogółem termin rozpoznaje 79% badanych, z czego najlepiej studenci uczelni ekonomicznych – 95% respondentów. Studenci zastosowanie podpisu elektronicznego widzą w komunikacji z urzędami państwowymi – na pytanie, do czego służy podpis elektroniczny wskazywali: podpisywanie dokumentów urzędowych przez Internet - 62% respondentów i potwierdzenie tożsamości przez Internet (51% ankietowanych). 69% ankietowanych chciałoby mieć na swojej studenckiej karcie własny podpis elektroniczny.

Informacje o badaniu
Badanie Gemalto zostało przeprowadzone przez TNS OBOB metodą wywiadów bezpośrednich z wykorzystaniem ankiety papierowej. Próba badawcza obejmowała 500 studentów z 5 największych ośrodków akademickich (Gdańska, Krakowa, Poznania, Warszawy, Wrocławia), w każdym mieście wyselekcjonowane zostało 5 największych uczelni, w których wdrożono nowy system identyfikacji studenckiej. Uczelnie zostały dopasowane pod względem profilu (uniwersytety, politechniki, uczelnie ekonomiczne, rolnicze, artystyczne, medyczne oraz wychowania fizycznego). Próba była reprezentatywna ze względu na płeć. Badanie zostało przeprowadzone w lutym 2009 r.

Przeczytaj także: Szkoły wyższe w Polsce Szkoły wyższe w Polsce

poprzednia  

1 2

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: