eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Monitor NEC MultiSync LCD2490WUXi

Monitor NEC MultiSync LCD2490WUXi

2009-02-06 11:56

Monitor NEC MultiSync LCD2490WUXi

NEC MultiSync LCD2490WUXi © fot. mat. prasowe

Firma NEC Display Solutions wprowadziła do sprzedaży nowy panoramiczny, 24-calowy monitor NEC MultiSync LCD2490WUXi. Monitor został wyposażony w panel S-IPS i dysponuje rozdzielczością 1920 x 1200 pikseli.

Przeczytaj także: Monitor NEC MultiSync LCD2690WUXi2

fot. mat. prasowe

NEC MultiSync LCD2490WUXi

NEC MultiSync LCD2490WUXi

NEC MultiSync LCD2490WUXi został wyposażony w technologię X-Light Pro. Wewnętrzny sensor mierzy jasność oraz temperaturę barwową podświetlenia, korygując ją automatycznie w czasie rzeczywistym. Ponadto monitor cechuje się rozdzielczością 1920 x 1200 pikseli, kontrastem statycznym 800:1 oraz gęstością 94 piksela na cal.

Monitor NEC MultiSync LCD2490WUXi umożliwia regulację wysokości ekranu w zakresie 150 mm oraz posiada funkcję pivot. Dodatkowo, monitor można obracać na podstawie. Zintegrowany czujnik światła dostosowuje automatycznie, w sposób ciągły, jasność ekranu do warunków panujących w pomieszczeniu. Ponadto funkcja NTAA (non-touch auto-adjust) pozwala na automatyczne dostosowanie ustawień monitora do parametrów wybranych przez użytkownika. Regulacja wykonywana jest zaraz po włączeniu oraz, gdy jest to konieczne, w trakcie pracy.

Nowy model NEC MultiSync LCD2490WUXi został wyposażony w panel S-IPS oraz 12-bitową korekcję krzywej gamma. Monitor charakteryzuje się szerokimi kątami widzenia, sięgającymi po 178 stopni w obu płaszczyznach. Technologia DUC (ColorComp) dodatkowo zapewnia równomierność podświetlenia i jednorodność koloru na powierzchni ekranu. Natomiast dzięki technologii Overdrive wspieranej przez system RapidMotion, monitor jest w stanie osiągnąć czas reakcji panelu wynoszący 8 ms.

Poza tym nowy model wyposażony został w szereg funkcji pozwalających obniżyć TCO, m.in. funkcję automatycznego wyłączania, tryb pracy ECO oraz kalendarz, dzięki któremu możliwe jest określenie dokładnych godzin włączenia oraz wyłączenia monitora. Monitor wyposażono zarówno w analogowe złącze D-SUB, jak i dwa cyfrowe złącza DVI-D oraz DVI-I. Monitor jest kompatybilny z oprogramowaniem NaViSet oraz NaViSet Administrator pozwalającym na kontrolę monitora z poziomu pulpitu systemu operacyjnego.

 

1 2

następna

oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: LCD, monitory LCD, NEC, NEC MultiSync LCD2490WUXi

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: