eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Wdrożenie systemu TETRA

Wdrożenie systemu TETRA

2003-07-30 00:23

W ramach umowy zawartej w 2002 roku, Motorola i Sigma Wireless Communications wdrażają system cyfrowej łączności radiowej dla nowego systemu transportu publicznego w Dublinie.

Przeczytaj także: Branża motoryzacyjna: liczą się dane i technologia

W ramach umowy o wartości 1,3 milionów EUR, Motorola (NYSE:MOT), we współpracy z Sigma Wireless Communications, Ansaldo Transporti i Alcatel, dostarcza system łączności dla nowego dublińskiego systemu LUAS LRT (Light Rail Transit - lekki transport szynowy). Nowy system LUAS LRT, który zostanie uruchomiony w Dublinie w 2003 roku, jest obsługiwany przez system łączności zgodny ze standardem TETRA (TErrestrial Trunked RAdio), wdrażanym przez firmę Sigma Wireless Communications, strategicznego partnera Motoroli i jej dystrybutora na terenie Republiki Irlandii. System TETRA wykorzystuje infrastrukturę Dimetra (TETRA) firmy Motorola i obsługuje około 200 abonentów poprzez cztery stacje bazowe.

W 2002 roku Motorola wraz z Sigma Wireless wygrała przetarg na dostawę infrastruktury łączności dla systemu LUAS, która będzie częścią zintegrowanej sieci umożliwiającej sterowanie i zarządzanie flotą pojazdów. System będzie również w czasie rzeczywistym przekazywał poprzez sieć TETRA informacje o pasażerach w oparciu o informację o lokalizacji pojazdu. Przewiduje się, że system będzie rozbudowany wraz z rozwojem sieci tramwajowej i powstawaniem nowych tras. Do chwili obecnej dostarczono 100 przewoźnych terminali TETRA Motorola MTM700 i 40 terminali przenośnych Motorola MTP700; kolejne zamówienia są w trakcie realizacji.

System TETRA firmy Motorola zwiększa bezpieczeństwo motorniczego i pasażerów. Komunikacja z pasażerami tramwaju odbywa się bezpośrednio ze sterowni, umożliwiając kierowcy skupienie się na prowadzeniu pojazdu. Wsparcie techniczne dla motorniczego będzie dostępne bezpośrednio ze sterowni, znacznie skracając czas szkolenia motorniczych, które zostaną ograniczone do kwestii dotyczących samego kierowania pojazdem, a nie kwestii inżynieryjnych.

TETRA zapewnia system lokalizacji wszystkich tramwajów wspomagający system podstawowy wykorzystujący sieć światłowodową. Pracownicy mogą kontaktować się pomiędzy sobą i mają stały dostęp do sterowni, natomiast pasażerowie mogą uzyskać bezpośredni kontakt ze sterownią za pomocą znajdującego się w pojeździe alarmowego systemu łączności.
Z systemu korzystają motorniczy, pasażerowie tramwajów, służby ratownicze, kontrolerzy biletów, działy prawne, służby zajmujące się utrzymaniem pojazdu, zespół zajmujący się konserwacją instalacji stałych, pracownicy zajmujący się utrzymaniem przystanków, pracownicy zaplecza, technicy i kurierzy, operatorzy sterowni, inspektorzy i kierownicy ds. operacyjnych.

Motorola zyskała doświadczenie w budowie rozwiązań łączności dla sektora transportowego podczas wdrażania podobnego systemu łączności dla nowego kopenhaskiego metra. Współpraca z Sigma Wireless wnosi do projektu ważną wiedzę lokalną, kontakty z użytkownikami końcowymi oraz umiejętności techniczne w zakresie instalacji, uruchamiania i długoterminowego wsparcia lokalnego.

Ian Heath, Dyrektor odpowiedzialny za ten projekt w Sektorze Rozwiązań Komercyjnych, Rządowych i Przemysłowych (CGISS) firmy Motorola powiedział: "Działania Motoroli na tym rynku zyskują na intensywności. Wraz z naszym dystrybutorem i partnerem strategicznym, Sigma Wireless, przewidujemy konieczność rozbudowy sieci po wdrożeniu kolejnych systemów LRT."

oprac. : Justyna Oracz / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: irlandia, komórki, motorola, motoryzacja
TPSA zrywa umowę z Maxfonem

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: