eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Nowe Athlony we wrześniu

Nowe Athlony we wrześniu

2003-07-09 00:38

Nowe Athlony we wrześniu

© fot. mat. prasowe

Premiera nowej generacji 64-bitowych procesorów AMD dla domowych komputerów stacjonarnych i przenośnych została zaplanowana na 22 września.

Przeczytaj także: Koniec Pentium4?

fot. mat. prasowe

Data premiery została ujawniona w wewnętrznym dokumencie AMD, który omyłkowo – jak twierdzą przedstawiciele producenta - został opublikowany w mailingu informacyjnym firmy. To nie pierwszy przypadek, który towarzyszy oczekiwaniu na nowe produkty AMD – w ubiegłym miesiącu firma HP, która przygotowuje komputery z procesorami Athlon64, omyłkowo ujawniła specyfikację procesorów. Nowe Athlony pozwalają nie tylko na uruchamianie 32-bitowych aplikacji które są dziś wykorzystywane w popularnych "pecetach", ale też oprogramowania 64-bitowego, wykorzystywanego obecnie na serwerach i stacjach roboczych.

Nowa rodzina produktów AMD ma być dla tego producenta szansą na zdobycie udziałów w rynku komputerów dla biznesu – obecnie zdominowanym przez produkty Intela. Układ zadebiutuje w momencie, gdy AMD znajduje się w ciężkiej sytuacji. Firma ponosi straty finansowe i oddaje Intelowi kolejne udziały w rynku. Od końca roku 1986 do pierwszego kwartału 2003, AMD zanotowało zysk netto – po uwzględnieniu wydatków na inwestycje i wpływów ze sprzedaży akcji – w wysokości 221 mln USD. Intel zarabia tyle w ciągu 3 tygodni.

oprac. : 4Press

Więcej na ten temat: athlon64
Efektowna karta graficzna

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: