eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościKomunikaty firm › Sankcja kredytu darmowego. Nowa szansa dla polskich kredytobiorców

Sankcja kredytu darmowego. Nowa szansa dla polskich kredytobiorców

2024-04-10 08:41

Sankcja kredytu darmowego. Nowa szansa dla polskich kredytobiorców

Sankcja kredytu darmowego. Nowa szansa dla polskich kredytobiorców © pexels.com

Komunikat PR

Darmowy kredyt to nie mit! Posiadacze kredytów złotówkowych mają szansę na anulowanie swoich umów i spłatę wyłącznie kapitału początkowego. Umożliwia to sankcja kredytu darmowego, która może pozwolić na zaoszczędzenie nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Czym jest sankcja kredytu darmowego?


Pojęcie sankcji kredytu darmowego nie jest jeszcze powszechne wśród polskich kredytobiorców. Media relacjonują nowe wyroki Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i informują, że coraz większy procent spraw kończy się po myśli konsumentów, odzyskujących wiele tysięcy złotych.



W najbliższym czasie podobnie może być także z kredytami złotówkowymi. Wszystko dzięki sankcji kredytu darmowego.

Zgodnie z Ustawą o kredycie konsumenckim i jej artykułem 45, jeżeli w umowie kredytowej znajdują się zapisy wprowadzające klienta banku w błąd lub też dokument posiada znaczące uchybienia, wówcza istnieją podstawy do wprowadzenia sankcji kredytu darmowego.

W praktyce oznacza to, że klient ma prawo do spłaty wyłącznie kapitału początkowego – bez odsetek i pozostałych kosztów kredytu. Dla kredytobiorcy może to być oszczędność rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych. Więcej informacji: https://helpfind.pl/sankcja-kredytu-darmowego

Kto może liczyć na zastosowanie sankcji kredytu darmowego?


Darmowy kredyt jest możliwy, ale najpierw trzeba upewnić się, że kredytobiorca spełnia kilka warunków.

Po pierwsze, kwota pożyczki nie może przekroczyć 255 550 złotych (lub równowartości w innej walucie). Umowa musiała być zawarta po 17.01.2014 roku, a jej zabezpieczeniem nie mogła być nieruchomość.

Do skorzystania z sankcji kwalifikują się zarówno kredyty w trakcie spłaty, jak i zamknięte. Kluczowe, by nie minął więcej niż rok od ostatniego działania związanego z kredytem – spłacenia raty, odebrania zwrotu prowizji po wcześniejszym zamknięciu.

Po spełnieniu wymogów formalnych wystarczy znaleźć błędy w samej treści umowy. Z danych firmy Helpfind wynika, że zawiera je aż 9 na 10 dokumentów.

Jakie błędy kwalifikują umowę do wprowadzenia sankcji kredytu darmowego?


Złożenie do banku oświadczenia o wprowadzenie sankcji kredytu bankowego nie ściągnie nieprzyjemności na kredytobiorcę. Niemożliwe jest podniesienie raty kredytu czy wpisanie na nieistniejącą ”czarną listę” przez bank, dlatego warto walczyć o swoje pieniądze.

Do najczęstszych błędów, które kwalifikują umowę do skorzystania z sankcji kredytu darmowego należą:
  • błędne obliczenie lub przekroczenie pozaodsetkowych kosztów kredytu,
  • błędnie obliczone i podane oprocentowanie kredytu,
  • błędnie podane informacje bądź ich brak
  • różnica między realną a umowną kwotą pożyczonych pieniędzy.

Ile trwa proces wprowadzenia sankcji kredytu darmowego?


Sankcja kredytu darmowego posiada jeden duży mankament – bank nie zgodzi się na jej wprowadzenie bez sądowej batalii. Ta może potrwać nawet 3 lata łącznie z apelacją, jednak nagroda jest warta całego wysiłku.

Alternatywą dla samodzielnego ubiegania się o zastosowanie sankcji jest zgłoszenie się do firmy specjalizującej się w tego typu sprawach. Liderem rankingu firm odszkodowawczych w 2024 roku jest Helpfind, który nie pobiera opłat na żadnym etapie współpracy. Po dostarczeniu dokumentów zapewnia bezpłatną analizę umowy oraz proponuje, za jaką kwotę może odkupić wierzytelność.

Dzięki podpisaniu umowy cesji sprawa kończy się bardzo szybko, a pieniądze trafiają na konto w ciągu kilku dni roboczych. Wówczas nie musisz tracić czasu na rozprawach, a wynik rozpraw sądowych nie wpłynie na Twoją sytuację. Korzystając z usług Helpfind możesz tylko zyskać.

oprac. : Komunikat PR

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: