eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Wygrałeś bilety na olimpiadę? Pewnie chcą cię oszukać

Wygrałeś bilety na olimpiadę? Pewnie chcą cię oszukać

2016-08-05 01:00

Wygrałeś bilety na olimpiadę? Pewnie chcą cię oszukać

Olimipiada: cyberprzestępcy nie śpią! © alphaspirit - Fotolia.com

Przestępcy wykorzystują tegoroczną Olimpiadę w Rio de Janeiro na wiele sposobów. Celują również w osoby chcące na żywo przyglądać się sportowym zmaganiom. Oszuści albo oferują fałszywe bilety, albo wysyłają wiadomości spamowe, informujące o wygraniu wejściówek na olimpiadę.

Przeczytaj także: Wygrałeś bilety na mundial? Lepiej w to nie wierz

Podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej oszuści tworzyli fałszywe strony WWW oferujące bilety na mecze. Tym razem, przy okazji igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, oszuści wysyłają wiadomości spamowe, w których informują odbiorców, że wygrali oni w loterii wejściówki na igrzyska. Aby wyłudzić pieniądze od żądnych sportowych emocji kibiców, cyberprzestępcy tworzą także fałszywe strony tylko w teorii oferujące bilety na wydarzenie. Ich zakup kończy się stratą pieniędzy i zawiedzioną nadzieją na przeżycie sportowych emocji.

Aby uniknąć przykrych niespodzianek podczas zakupu biletów na tegoroczne igrzyska, eksperci z firmy ESET przygotowali kilka rad, które pozwolą dokonać bezpiecznych zakupów w sieci.
  • Jeszcze przed rozpoczęciem zakupów, upewnij się, że system operacyjny i programy, z których korzystasz są zaktualizowane. Sprawdź także, czy system antywirusowy posiada aktualną bazę sygnatur wirusów.
  • Jeśli pierwszy warunek został spełniony, możesz rozpocząć poszukiwania wejściówek. Istnieje wiele stron oferujących bilety i czasami trudno odróżnić je od tych prawdziwych. Dlatego najlepiej kupuj bilety u autoryzowanego dystrybutora.
  • Sprzedawanie biletów w mediach społecznościowych jest zakazane, więc nie daj się nabrać w oferty specjalne oferujące o połowę tańsze wejściówki.
  • Przed dokonaniem transakcji, sprawdź czy w pasku przeglądarki pojawia się znak kłódki, a adres poprzedzony jest „https”. Jeśli tak, to połączenie jest szyfrowane, a Twoje dane są chronione.
  • Jeśli już kupiłeś bilet, ale twoje plany się zmieniły, nie odsprzedawaj wejściówki na własną rękę. Skorzystaj z oficjalnego kanału udostępnionego przez organizatora na jego stronie internetowej. Znajdziesz tam instrukcję jak bezpiecznie odsprzedać bilety, bez dodatkowych kosztów.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Advertisement

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: