eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Wielkanoc w Nowym Jorku? Czemu nie

Wielkanoc w Nowym Jorku? Czemu nie

2015-03-25 00:42

Wielkanoc w Nowym Jorku? Czemu nie

Nowy Jork wiosną © AlexQ - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

KAYAK.pl postanowił przyjrzeć się wielkanocnym wyborom Polaków – dokąd najchętniej kupujemy bilety lotnicze na okres Świąt? Może być zaskoczeniem, że ranking dziesięciu najpopularniejszych kierunków otwiera… Nowy Jork. Również inne amerykańskie miasta mocno zyskały na popularności.

Przeczytaj także: Wielkanoc 2015 Polacy spędzą pod palmami

Najpopularniejsze kierunki


Dziesiątkę najpopularniejszych kierunków na świąteczną przerwę otwiera Nowy Jork – lotów do tego miasta w analizowanym okresie szukało aż 124% więcej Polaków niż rok wcześniej. Średnia cena biletu na tej trasie wyniosła ok. 2635 zł. Drugie miejsce zajął Rzym. Cenowo jest to opcja o wiele bardziej przystępna –średnia cena za bilet w dwie strony wyniosła ok. 560 zł. Jak pokazały statystyki KAYAK-a, niewiele mniej (ok. 546 zł) zapłacili Polacy za loty do Barcelony. Zainteresowanie tym miastem zwiększyło się o 56%, dzięki czemu uplasował się ono na trzecim miejscu zestawienia najpopularniejszych kierunków lotów.

Lider zeszłorocznego rankingu, Londyn, znalazł się dopiero na czwartym miejscu (ok. 495 zł). W okresie przedświątecznym Polacy szukali też na KAYAK-u atrakcyjnych połączeń do Bangkoku, choć zainteresowanie rok do roku spadło o 16%. Za bilet należało zapłacić średnio ok. 2 290 zł. W zestawieniu znalazły się jeszcze trzy europejskie stolice – Paryż, Lizbona i Madryt. Ranking zamknęły amerykańskie miasta – Chicago i San Francisco.

fot. mat. prasowe

Najpopularniejsze kierunki

Zauważalny jest znaczący wzrost zainteresowania lotami do USA - na pierwszym miejscu uplasował się Nowy Jork


Najmodniejsze kierunki


Które kierunki najbardziej interesują polskich turystów? W pierwszej dziesiątce najczęściej wyszukiwanych kierunków na Wielkanoc znalazły się aż cztery amerykańskie miasta: San Francisco (190% wzrostu liczby wyszukiwań w stosunku do roku poprzedniego), Los Angeles (171%), Nowy Jork (124%) i Miami (81%).

fot. mat. prasowe

Wzrost zainteresowania w stosunku do 2014 r.

Największy wzrost popularności rok do roku odnotowało San Francisco


Świąteczne atrakcje


Podróż w okresie świątecznym daje możliwość poznania lokalnych tradycji. Co zatem czeka na Polaków w miastach, do których lotów najczęściej poszukiwali?

Największą atrakcją amerykańskich obchodów Wielkanocy jest „Easter Parade”, czyli uliczna defilada, w której udział może wziąć każdy, kto tylko przygotuje dla siebie wyjątkowe nakrycie głowy. Najbardziej znana jest parada organizowana w Nowym Jorku, jednak na podobne wydarzenia można się natknąć w każdym większym mieście. Podobnie jest z tradycją toczenia jajka na trawniku. Ceremonia organizowana jest co roku w poniedziałek wielkanocny nie tylko w przydomowych ogródkach Amerykanów, ale również… przed Białym Domem. Zgodnie z tradycją, udział w niej bierze sam prezydent Stanów Zjednoczonych ze swoją rodziną.

Włosi z kolei uwielbiają spędzać świąteczne wolne dni na świeżym powietrzu, co sprawia, że parki Rzymu zamieniają się w jeden wielki piknik.

Informacje o badaniu


Analiza została przeprowadzona na podstawie wyszukiwań lotów z Polski za granicę dokonanych w terminie od 01.01.2015 r. do 09.03.2015 r. na loty w okresie od 30.03.2015 r. do 07.04.2015 r.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: