eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › 10 sposobów na tanie bilety lotnicze

10 sposobów na tanie bilety lotnicze

2015-02-03 12:59

10 sposobów na tanie bilety lotnicze

Bilet lotniczy © pictoores - Fotolia.com

W bieżącym roku kalendarz nas nie rozpieszcza - z 13 dni świątecznych połowa wypada w sobotę lub niedzielę. O naprawdę długich weekendach musimy zatem zapomnieć. Mimo to, biorąc jeden lub dwa dni wolnego, ciągle możemy zorganizować sobie krótki, dodatkowy urlop. AirHelp, firma, która wspiera pasażerów w respektowaniu ich praw przez linie lotnicze, radzi o czym pamiętać, planując podróż lotniczą w 2015 roku.

Przeczytaj także: Najtańsze bilety lotnicze? Leć we środę lub czwartek

Wszystkie weekendy i święta wypadające w bieżącym roku sumują się w aż 113 dni wolnego. Tylko świąt mamy w tym w roku 13, z czego niestety aż 6 przypada w sobotę lub niedzielę. Mimo to w niektórych przypadkach mamy szanse na wydłużenie przerwy od pracy o dodatkowy dzień lub dwa.

Linie lotnicze, zwłaszcza te tańsze, mają pełną świadomość szansy przed jaką stają. Moda na latanie jest już w Polsce na tyle duża, infrastruktura portów lotniczych tak rozbudowana, a rynek przewoźników tak rozwinięty, że przeszła ona typową transformację z wyjątkowości do codzienności. Z luksusu do zwykłej konieczności. Ze statystyk Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że tylko w pierwszym półroczu 2014 roku z usług przewozów lotniczych w Polsce skorzystało 12 066 474 pasażerów. To o ponad 742 tysiące pasażerów więcej niż rok wcześniej. Ten rok może przynieść kolejny rekord.

O ile ciężko namówić przewoźników na duże promocje cenowe w okresach świąt Bożego Narodzenia, czy Wielkanocy, kiedy międzynarodowy popyt dyktuje warunki sprzedaży (w tym ceny), o tyle każda inna okazja, np. majówka, święto narodowe, mniej uznawane przez społeczność międzynarodową święto kościelne jest czasem, w którym można upolować bilet za przysłowiowe złotówki. Do tego dochodzi stała strategia: rezerwujesz wcześniej = kupujesz taniej. Warto o tym pamiętać, gdyż biletów po 19 zł w ruchu krajowym, czy po 200 – 300 zł w ruchu kontynentalnym nie jest nigdy za dużo. Jak zatem zabrać się do rozsądnego planowania podróży?

1. Już teraz usiądź z kalendarzem i spróbuj wytypować okresy jakie interesują Cię wyjazdowo. Wbrew pozorom wcale nie jest za wcześnie. Zwłaszcza jeśli planujecie wyjazd wieloosobowy.

fot. pictoores - Fotolia.com

Bilet lotniczy

Skorzystaj z zaufanych internetowych porównywarek cen biletów lotniczych lub sprawdź własne strony sprzedażowe poszczególnych przewoźników. Warto pamiętać, że promocje uruchamiane są przez poszczególne linie indywidualnie, mają różny czas trwania i różne wartości rabatowe.


2. Jeśli nie masz konkretnego celu podróży, a tylko kusi Cię perspektywa taniego weekendu, gdzieś w Europie, zajrzyj na strony organizacji turystycznych danych krajów, czy nawet konkretnych miast. Zazwyczaj publikują one z dużym wyprzedzeniem wszystkie zaplanowane atrakcje. Być może Twoim magnesem będzie miejski festiwal kulinarny, popularne wyprzedaże handlowe lub targi specjalności danego regionu, Fashion Week, Noc Muzeów czy koncert gwiazdy Pop. Staraj się wybierać miasta z położonymi w pobliżu lotniskami. To obniża koszty końcowe całego wyjazdu.

3. Sprawdź czy w wybranym czasie nie przypadają święta, które można wykorzystać jako przedłużenie planowanego wyjazdu. Często po dołożeniu 2 dni urlopu zyskujemy tydzień wolnego. Nie warto później żałować braku przemyślenia tej kwestii.

 

1 2 3

następna

oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: