eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Dzielna 60: kompleks biurowy na finiszu

Dzielna 60: kompleks biurowy na finiszu

2014-10-29 12:13

Dzielna 60: kompleks biurowy na finiszu

Dzielna 60 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Rozpoczął się ostatni etap modernizacji i rozbudowy warszawskiego kompleksu biurowego Dzielna 60. Prace prowadzone są już od 2011 roku, a za ich przebieg odpowiedzialna jest należąca do Grupy Ochnik firma Ochnik Development. Zakończenie inwestycji zlokalizowanej pomiędzy ulicami Dzielną, Pawią i Esperanto zaplanowano na schyłek bieżącego roku. Obiekt dostarczy na stołeczny rynek około 20 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej w niekonwencjonalnej aranżacji loftowej.

Przeczytaj także: Nowy Świat 2.0: pierwszy etap zakończony

Realizacja inwestycji obejmowała prace rewitalizacyjne przy budynkach biurowych, któorych nazwy nawiązują do warszawskich dzielnic. Sercem obiektu jest centralnie usytuowany biurowiec - Śródmieście, którego przebudowa była zakrojona na najszerszą skalę. Zgodnie z projektem Biura Projektów Kazimierski i Ryba objęła ona m.in. powstanie trzykondygnacyjnej, szklanej nadbudowy oraz panoramicznej windy.

Elewacja budynków wykonana z cegły z elementami piaskowca, alucobondu i szkła, ogromne okna z drewna meranti w kolorze angielskiej zieleni znajdujące się na parterze, zachowane detale konstrukcyjne budynków, jak stalowe słupy, podciągi, czy surowe cegły, loftowa wysokość pomieszczeń (do 4,60 m) i fabryczne oświetlenie to elementy aranżacyjne, które składają się na nową stylistykę budynków biurowych przy Dzielnej 60. Zastosowane tu rozwiązania architektoniczne mają łączyć się w spójną całość z niestandardową starą zabudową.

Modernizacja objęła także adaptację traktu głównego i wewnętrznego dziedzińca, które to części wraz z restauracją, stanowić będą przestrzeń spotkań dla najemców. Do aranżacji wykorzystane zostały tu szklana pergola i balustrada, podświetlane ławki z siedziskami z drewna egzotycznego, elementy małej architektury i kompozycje zieleni z systemem nawadniającym. Dziedziniec i trakt główny ozdobi piękna granitowa posadzka w dwóch kolorach kamienia.

Po zakończeniu przebudowy kompleks zaoferuje część konferencyjną z kilkoma salami konferencyjnymi oraz Strefę Relaksu, która zapewni najemcom spokój i odpoczynek, jak również rozrywkę i dobrą zabawę. Będzie miejscem biznesowych spotkań utrzymanych w mniej formalnej atmosferze. Wnętrze restauracji i części konferencyjnej zostanie nowocześnie zaaranżowane w klimatycznym, loftowym stylu. Na terenie kompleksu znajdą się też dodatkowe udogodnienia przygotowane dla rowerzystów, na których czeka parking i kabiny prysznicowe.
- Naszym zamierzeniem było przekształcenie kompleksu Dzielna 60 w miejsce atrakcyjne dla najemców, oferujące nie tylko wysokiej jakości powierzchnie biurowe, ale również sprzyjające integracji i wypoczynkowi w czasie wolnym od pracy. W efekcie robót modernizacyjnych nowy look zyskały nie tylko budynki. Chcieliśmy, żeby dzięki nietypowej, jak na projekt biurowy, aranżacji części wspólnych kompleks nabrał własnego charakteru i zyskał niecodzienny klimat, a w konsekwencji, aby Dzielna 60 stała się jednym z ciekawszych adresów biurowych w Warszawie - komentuje Jacek Ochnik, prezes zarządu Ochnik Development.

Intencją inwestora było również stworzenie nowoczesnej przestrzeni biurowej przy jednoczesnym zachowaniu historycznej tożsamości miejsca. Koncepcja architektoniczna obiektu, której autorami są są architekci Bohdan Ufnalewski oraz Zbigniew Orliński nawiązuje do historii Muranowa, ściśle wiążącej to miejsce z Powstaniem Warszawskim i dawną zabudową tej części Warszawy. Fundamentem dzisiejszych zabudowań biurowych są budynki fabryki tabacznej Noblesse, a od 1924 roku Polskiego Monopolu Tytoniowego.

fot. mat. prasowe

Dzielna 60

Dzielna 60 wkroczyła w ostatnią fazę realizacji. Zakończenie prac zaplanowano na koniec roku.


Dzielna 60, w której skład wchodzi 5 obiektów biurowych, oferuje obecnie łącznie około 20.000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej oraz 200 miejsc parkingowych. Można tu wynająć zarówno biuro o powierzchni 60 mkw., jak również ulokowane na poszczególnych kondygnacjach moduły o metrażu 700 mkw. zaaranżowane w formie loftowego open space, powierzchni gabinetowej lub mieszanej. Dzięki możliwościom łączenia modułów dostępne są również znacznie większe powierzchnie. Oferta skierowana jest zarówno do najemców poszukujących niewielkiej powierzchni, jak i rozwijających się firm, które potrzebują dużej przestrzeni biurowej.

fot. mat. prasowe

Dzielna 60 - wewnętrzny dziedziniec

Elewacja budynków została wykonana z cegły z elementami piaskowca, alucobondu i szkła.


Za projektem przemawia bardzo dobra, centralna lokalizacja z bezpośrednim dostępem do publicznych środków transportu, przy jednoczesnym usytuowaniu w zielonym, spokojnym otoczeniu stołecznego Muranowa, który zapewnia pełną infrastrukturę miejską. W pobliżu znajduje się m.in. Centrum Handlowe Arkadia i stacja nowego odcinka warszawskiego metra zlokalizowana przy Rondzie Daszyńskiego.

oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: