2014-09-26 12:05
Polacy wybierają najtańsze ubezpieczenie © Alistair Cotton - Fotolia.com
Przeczytaj także: Ubezpieczenia dla firm w 2022 r.: jakie ceny, ryzyka, problemy?
– Atrakcyjna cena nie zawsze musi iść w parze z jakością i skutecznością – ostrzega Michał Piestrzyński, ekspert Expandera. – Ubezpieczenia grupowe często zapewniają znacznie mniejszą ochronę niż byśmy tego chcieli. W rezultacie, gdy przytrafi nam się wypadek, wypłacone świadczenia nie są w stanie pokryć strat. Może się bowiem okazać, że umowa zawiera wykluczenia, które całkowicie pozbawiają nas odszkodowania. Ubezpieczenie to produkt, za który warto czasem zapłacić więcej, ale mieć pewność, że faktycznie ochroni nas ono, gdy będziemy tego potrzebować.
– Oferty zamieszczane w internecie wabią swoją atrakcyjnością, a na dodatek jest ich bardzo wiele – zauważa Michał Piestrzyński, Expander. – Niestety bardzo często nie wszystkie kluczowe informacje stanowiące o jakości ubezpieczenia są prezentowane otwarcie. Może się okazać, że oferty zawierają różnego rodzaju haczyki, które znacznie obniżają atrakcyjność takich produktów. Niestety klienci nie zawsze rozumieją zapisy zawarte w internetowych wnioskach, które podpisują. Dlatego przed zakupem polisy warto skonsultować wybór np. z niezależnym doradcą finansowym. Wskaże on, na co zwrócić uwagę, wytłumaczy Ogólne Warunki Ubezpieczenia oraz pomoże dobrać ofertę, która faktycznie będzie odpowiadała naszym potrzebom – dodaje ekspert.Wyniki badania GfK Polonia „Czy Polacy czytają umowy”, przeprowadzonego we wrześniu ubiegłego roku pokazują, że niespełna połowa z nas rzetelnie czyta całość podpisywanych umów. Co trzeci przebadany poniósł z tego powodu konsekwencje.
fot. Alistair Cotton - Fotolia.com
Polacy wybierają najtańsze ubezpieczenie
Niestety niska cena nie zawsze idzie w parze z jakością i skutecznością.
– Wybór jedynie niezbędnych lub grupowych polis o bardzo ogólnym zakresie ochrony, nie zawsze jest najlepszym wyjściem. Obecnie rynek coraz bardziej dostosowuje się do potrzeb różnych grup wiekowych, zawodowych i społecznych. Przykładem jest coraz ciekawsza oferta polis dla dzieci, których rodzice zwykle wykupywali jedynie ubezpieczenie dostępne w szkole. Jeśli zdecydujemy się na takie specjalistyczne produkty, możemy być pewni znacznie lepszej ochron, która na dodatek uwzględni specyfikę prowadzonej działalności, zainteresowań czy sytuacji życiowej. W końcu inne potrzeby ma młody, często podróżujący sportowiec, a inne ojciec dwójki dzieci spłacający kredyt hipoteczny – podsumowuje Michał Piestrzyński, Expander.
oprac. : expander
Ubezpieczyciele przed wyzwaniami. Klienci chcą prostych polis i nie tylko tego
Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking V 2020
Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking IV 2020
Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking III 2020
Ubezpieczenie mieszkania: w spółdzielni czy na własną rękę?
Ubezpieczenie mieszkania – ile to kosztuje?
Ile kosztuje ubezpieczenie domu?
Zielona Karta - ważne zmiany od 1 czerwca
Czy polisa ubezpieczeniowa chroni w czasie wojny i zamieszek?
Jeśli ubezpieczę mieszkanie lub samochód w dwóch firmach ubezpieczeniowych, to czy w przypadku powstania szkody otrzymam wypłatę ubezpieczenia ...
Witam. Jestem na L4 w ciąży. Wcześniej wynagrodzenie chorobowe płacił pracodawca i odciągał składkę na ubezpieczenie grupowe z pensji ...
Kupno mieszkania na kredyt czy jednak wynajem?
Już 22 sierpnia mija termin na zmianę formy opodatkowania. Czy warto przejść na skalę podatkową?
GUS o średniej krajowej w VII 2022: wzrost o 15,8% r/r
BTC/USD silnie spada do dolnego ograniczenia kanału 2-miesięcznego trendu wzrostowego
Zamówienia publiczne: zmiana wynagrodzenia umownego z uwagi na nadzwyczajny wzrost cen?
Slim VAT 3 a sprzedaż mieszana - korzystne zmiany dla podatników
Lokaty bankowe z realną stratą ponad 13%?