eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Jakie zagrożenia internetowe nękały Polskę w II kw. 2014 r.?

Jakie zagrożenia internetowe nękały Polskę w II kw. 2014 r.?

2014-09-09 12:59

Przeczytaj także: Maczeta: cyberprzestępczość wycelowana w Amerykę Łacińską


W okresie kwiecień-czerwiec 2014 produkty Kaspersky Lab zablokowały w Polsce 6 072 534 lokalnych ataków szkodliwego oprogramowania na komputerach użytkowników, co daje nam 127 miejsce na świecie.
„Niestety w przypadku zagrożeń lokalnych nie jest już tak optymistycznie - co czwarty Polak jest narażony na szkodliwą aktywność tego typu. Nie ukrywam, że jest to wynik zaskakujący, zwłaszcza w czasach, kiedy coraz bardziej popularne są usługi w chmurze, a pamięci przenośne odchodzą powoli w zapomnienie” – mówi Maciej Ziarek.

Serwery ze szkodliwą zawartością


Kiedy użytkownicy produktów Kaspersky Lab są atakowani przez zagrożenie online, źródło tego ataku jest identyfikowane w celu określenia lokalizacji szkodliwego programu, który próbuje zainfekować system.

W badanym okresie zarejestrowano 518 840 incydentów ze szkodliwym oprogramowaniem przechowywanym na serwerach w Polsce. Daje to Polsce 26 miejsce w skali świata.

„W odniesieniu do serwerów przechowujących szkodliwą zawartość udział Polski jest z pozoru niewielki. W rzeczywistości jednak wynik ten daje nam aż 26 miejsce w rankingu. Nie jest to czołowa lokata, ale w skali świata może się przekładać na setki tysięcy incydentów z oprogramowaniem przechowywanym na polskich serwerach” – komentuje autor badania.

fot. mat. prasowe

Udział krajów w liczbie serwerów ze szkodliwą zawartością.

Pod względem liczby serwerów ze szkodliwą zawartością zajmujemy 26 miejsce na świecie.


Informacje o badaniu
Badanie zostało przeprowadzone dzięki danym dostarczonym przez chmurę Kaspersky Security Network (KSN). Usługa ta pomaga ekspertom z Kaspersky Lab w wykrywaniu zagrożeń w czasie rzeczywistym, kiedy nie istnieją jeszcze odpowiednie wpisy w antywirusowych bazach danych. KSN pomaga zidentyfikować źródło rozprzestrzeniania się szkodliwych programów w internecie i blokuje je. Dzięki błyskawicznej reakcji na nowe zagrożenia KSN może je blokować po upłynięciu zaledwie kilku sekund od wykrycia, bez konieczności pobierania jakichkolwiek dodatkowych uaktualnień. Statystyki w raporcie bazują na całkowicie anonimowych danych, uzyskanych z produktów Kaspersky Lab zainstalowanych na komputerach użytkowników w Polsce i zostały zgromadzone za zgodą użytkowników. Dane gromadzone w ramach KSN są całkowicie zdepersonalizowane i nie pozwalają na zidentyfikowanie poszczególnych użytkowników.

poprzednia  

1 2

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: