eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › BenQ BL2411PT - monitor Flicker-free

BenQ BL2411PT - monitor Flicker-free

2013-12-09 12:39

BenQ BL2411PT - monitor Flicker-free

BenQ BL2411PT © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Firma BenQ wprowadziła na polski rynek nowy monitor z serii Eye-Care z rozwiązaniami Flicker-free przeznaczony do zastosowań biznesowych. BenQ BL2411PT został zaprojektowany z myślą o ergonomii czyli wygodzie użytkownika oraz o ekologii. Dysponując takimi cechami jak format obrazu: 16:10, matrycą IPS - gama barw: 100% sRGB, z kątami widzenia 178°/178° czy Tryb Sensey Reading w sposób znaczący zwiększa komfort i wydajność pracy.

Przeczytaj także: Monitory BenQ Eye-Care

Flicker-free czyli brak migotania

Migotanie (ang. flicker, flashing effect) to termin określający postrzeganie przez człowieka szybkich i zwykle znacznych zmian jasności emitującego światło obiektu jakim jest np. ekran monitora. Długotrwałe obserwowanie migoczącego ekranu - nawet jeśli go praktycznie nie zauważamy (migotania) – powoduje zmęczenie wzroku i może powodować bóle głowy oraz utrudniać koncentrację czyli powodować ogólne zmęczenie.

Monitory z tradycyjnym podświetlaniem diodami LED niezauważalnie dla oka migocą – tym bardziej im bardziej zmniejsza się jasność podświetlenia. Migotanie wynika z prostego faktu, że zmniejszenie jasności ekranu podświetlanego diodami LED uzyskujemy nie poprzez zmniejszenia jasności świecenia poszczególnych diod tylko poprzez ich naprzemienne włączanie i wyłączanie z częstotliwością ok. 200 Hz przy minimalnym zmniejszeniu jasności ekranu.

fot. mat. prasowe

BenQ BL2411PT

Nowe rozwiązanie podświetlania LED - BenQ Flicker-free - zastosowane przez inżynierów BenQ pozwoliło na całkowitą eliminację migotania ekranu, co znakomicie zmniejsza zmęczenie wzroku i zwiększa komfort pracy.


Najłatwiej przekonać się na czym polega migotanie należy na ekran monitora LED spojrzeć przez wirujące śmigło wentylatora lub na ekran smartfona w trybie nagrywania wideo. Jeśli widoczne są cienie wirującego śmigła lub przemieszczające się czarne pasy na ekranie smartfona to jest to efektem migotania obrazu.

fot. mat. prasowe

BenQ wprowadził na polski rynek nowy monitor

BenQ BL2411PT został zaprojektowany z myślą o ergonomii czyli wygodzie użytkownika oraz o ekologii.


Nowe rozwiązanie podświetlania LED - BenQ Flicker-free - zastosowane przez inżynierów BenQ pozwoliło na całkowitą eliminację migotania ekranu, co znakomicie zmniejsza zmęczenie wzroku i zwiększa komfort pracy.

Wysoka jakość obrazu
 • Matryca IPS z kątami widzenia 178°/178°
 • Monitor BL2411PT zapewnia 100% odwzorowania gamy kolorów sRGB.
 • Format obrazu 16:10 zastosowany w monitorze BL2411PT pozwala uzyskać rozdzielczość 1920x1200 oraz łatwość przeglądania dokumentów i jednoczesną pracę w wielu oknach ze zminimalizowaniem przewijania i przełączania między aplikacjami.
 • Dzięki podświetleniu Flicker-free w BL2411PT zostało wyeliminowane migotanie na wszystkich poziomach jasności.
 • Dla zapewnienia komfortowego czytania tekstu na ekranie, BenQ BL2411PT pozwala na regulowanie temperatury kolorów, jasności, kontrastu i ostrości.

Doskonała ergonomia
 • Monitor BL2411PT zapewnia dopasowanie wysokości, pochylenia, pivot (ustawienie ekranu w pionie), regulację skoku i obrotu - został wyposażony w ultra-elastyczny system regulacji wysokości (HAS).
 • Funkcja zmęczenia oczu automatycznie wykrywa natężenie oświetlenia i ustawia jasność monitora na optymalnym poziomie, najlepiej pasującej jasności i komforcie pracy przez cały dzień. Co więcej - monitor wyświetla przypomnienie – w zdefiniowanych odstępach czasu - by użytkownik zrobił przerwę w pracy
 • Monitor BenQ z serii BL2411PT ma matowy ekran i funkcję anty-odblaskową (anti-glare).

Oszczędność
 • Średnio monitor BL2411PT w Trybie Uśpienia pobiera 0.3W mocy. Dodatkowo został wyposażony w przełącznik, który pozwala wyłączyć całkowicie zasilanie sieciowe.
 • Ulepszony tryb Eco dostosowuje poziom jasności podświetlenia do jasności otoczenia. Ten inteligentny tryb zmniejsza o co najmniej 37% zużycie energii w trakcie przeglądania dokumentów, przeglądania Internetu i poczty elektronicznej oraz do 44% energii zużywanej przez graczy.
 • Aby zmniejszyć straty energii i emisję CO2, funkcja Eco Sensor automatycznie przełącza monitor w tryb ECO, gdy tylko użytkownik odejdzie od komputera. Pomaga to również skutecznie obniżyć koszty energii elektrycznej.

Wygoda pracy
 • Smukła i płaska konstrukcja ramek obudowy monitorów BL2411PT to nie tylko ładny, czysty wygląd. Pozwala ona także zestawiać po kilka monitorów, dzięki czemu mogą powstawać wieloekranowe stanowiska pracy.
 • Monitory BL2411PT zostały wyposażone w specjalny przycisk przywołujący menu sterowania na ekranie.
 • Monitory BL2411PT wyposażono w dwa gniazda cyfrowe DVI i DP (Display Port).
 • Monitor BL2411PT posiada Certyfikat Windows 8 i Windows 7 oraz TCO 6.

fot. mat. prasowe

Specyfikacja

Rozdzielczość 1920x1200, matowa matryca IPS - gama barw 100% sRGB, duży zakres regulacji położenia ekranu, ustawienie ekranu w pionie (pivot), matowy ekran, automatyczne dostosowanie jasności do oświetlenia otoczenie oraz funkcja przypominania o przerwach w pracy ze względu na zmęczenie oczu.


Monitor jest dostępny w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 1150 zł. Gwarancja 36 miesięcy.

oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: