eGospodarka.pl

eGospodarka.plTematy › rozliczenia z urzędem skarbowym
  • Wspólne rozliczenie małżonków

    Wspólne rozliczenie małżonków PORADA

    Witam, chcę rozliczyć się za rok 2016 wraz z małżonką, żona nie pracowała i nie ma dochodu. Czy jak rozliczę się z żoną to coś zyskam? WIĘCEJ

    Tematy: wspólne rozliczenia podatkowe małżonków, małżeństwo, osoba bezrobotna, rozliczenia podatkowe
  • PIT niedopłata

    PIT niedopłata PORADA

    Witam, posiadam PIT-11   Przychód - 17877,25 zł; koszty uzyskania przychodu - 445 zł, dochód - 17432,25 zł; zaliczka podatku - 2390 zł; ZUS - 725,10 zł; ubezpieczenie zdrowotne - 431,62 zł PIT-40A przychód - 16833,10 zł; zaliczka pobrana i odprowadzona - 1307 zł, ubezpieczenie ... WIĘCEJ

    Tematy: niedopłata podatku, PIT-11, PIT-40A, obliczenie podatku
  • PIT-39 - odpisy

    PIT-39 - odpisy PORADA

    Witam, prawie dwa lata temu sprzedałem mieszkanie (w spadku po mamie), teraz chce złożyć PIT-39 i zapłacić podatek ponieważ nie przeznaczyłem całej kwoty na zakup następnej nieruchomości (kupiłem dom w Anglii biorąc kredyt w banku). Chciałbym się dowiedzieć czy raty miesięczne ... WIĘCEJ

    Tematy: PIT-39, sprzedaż mieszkania, sprzedaż spadku, podatek od sprzedaży nieruchomości
  • Czy mogę odliczyć akademik dziecka w rocznym zeznaniu podatkowym?

    Czy mogę odliczyć akademik dziecka w rocznym zeznaniu podatkowym? PORADA

    Mam uczącą się córkę 110 km od domu i płacę jej za akademik. Czy można odliczyć sobie te opłaty w rozliczeniu rocznym? WIĘCEJ

    Tematy: student, opłaty za akademik, zeznanie podatkowe, rozliczenia podatkowe
  • Rozliczenie PIT-11 i PIT-8C

    Rozliczenie PIT-11 i PIT-8C PORADA

    Witam, dostałem PIT-11 z zakładu karnego należność z aprsce tymczasowo aresztowanego/skazanego i PIT-8C przychody z art. 126-odsetki. Gdzie rozliczyć, i w które okienko wpisać przychody? Czy należy je zsumować? Dziękuję za odpowiedź. WIĘCEJ

    Tematy: PIT-11, PIT-8C, rozliczenia podatkowe, rozliczenia z urzędem skarbowym
  • Osoba samotnie wychowująca dziecko. Jak rozliczyć PIT?

    Osoba samotnie wychowująca dziecko. Jak rozliczyć PIT? PORADA

    Czy osoba samotnie wychowująca dziecko, które ma 21 lat, uczące się na studiach, które podejmuje pracę na umowę zlecenie, gdzie dochód dziecka wyniósł w roku 2016 około 4000 zł, może skorzystać z opcji rozliczenia się przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci? Czy może ... WIĘCEJ

    Tematy: samotna matka, rozliczenie PIT z dzieckiem, student, umowa zlecenia
  • Czy PIT-11 i PIT-8C należy rozliczyć na jednym PIT-36. Czy można osobno na PIT-37 i PIT-36?

    Czy PIT-11 i PIT-8C należy rozliczyć na jednym PIT-36. Czy można osobno na PIT-37 i PIT-36? PORADA

    Wysłałem najpierw rozliczony PIT-37 z dochodami uzyskanymi z tytułu umowy o pracę sądząc, że PIT-8C rozliczę na PIT_36. Teraz dowiedziałem się, że mogłem to zrobić na jednym PIT-36. Czy moja metoda zostanie uznana przez US? Zaznaczam, że na PIT-8C mam dochód z tytułu szkolenia w ... WIĘCEJ

    Tematy: PIT-11, PIT-8C, PIT-36, PIT-37
  • Sprzedaż dzieł sztuki a podatek

    Sprzedaż dzieł sztuki a podatek PORADA

    Hobbystycznie zajmuję się malarstwem, ostatnio ktoś kupił ode mnie kilka obrazów za 5000 zł. Nie prowadzę działalności gospodarczej związanej z malowaniem, to tylko moje hobby. Nie wiem więc jak powinnam rozliczyć ten dochód. WIĘCEJ

    Tematy: artysta, podatek artysty, sprzedaż dzieł sztuki, podatek dochodowy
  • PIT-40A i PIT-11 razem

    PIT-40A i PIT-11 razem PORADA

    Witam, proszę o pomoc. Czy dobrze obliczyłam? PIT-40A: poz. 38      8305,32 poz. 39      472 poz. 43       638,48 poz. 46       8305 poz. 47      300 poz. 49        172 poz. 50        300 PIT-11: poz. 46      3339,80 poz. 47        3339,80 poz. 48       ... WIĘCEJ

    Tematy: PIT-40A, PIT-11, jak rozliczyć PIT, obliczenie podatku
  • Otrzymana darowizna a PIT-37

    Otrzymana darowizna a PIT-37 PORADA

    Witam, w ubiegłum roku otrzymałam darowiznę pieniężną od mojej mamy w kwocie 50 tys. zł. Czy muszę ją wykazać w rocznym zeznaniu PIT-37? WIĘCEJ

    Tematy: darowizna, darowizna pieniężna, darowizny od najbliższych, matka
  • Sprzedaż mieszkania: gdy nie ma dochodu, nie ma podatku

    Sprzedaż mieszkania: gdy nie ma dochodu, nie ma podatku

    ... z art. 45 ust. 1a pkt 3 – w terminie do dnia 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym podatnicy są obowiązani składać urzędom skarbowym odrębne zeznania, według ustalonych wzorów, o wysokości osiągniętego w roku podatkowym dochodu (poniesionej straty) z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych opodatkowanych na zasadach ... WIĘCEJ

    Tematy: sprzedaż mieszkania, podatek od sprzedaży mieszkania, podatek od sprzedaży nieruchomości, sprzedaż przed upływem 5 lat
  • Dropshipping i przychód w PKPiR: Wydruk z banku to za mało

    Dropshipping i przychód w PKPiR: Wydruk z banku to za mało

    Wydruk wygenerowany z systemu bankowego, który potwierdza wpłaty dokonane od kupującego oraz kwoty przekazane dostawcy, nie czyni za dość wymaganiom stawianym dla prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów w zakresie dokumentowania przychodów - uznał Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu w interpretacji indywidualnej z dnia 06.02.2017 r. nr ... WIĘCEJ

    Tematy: dropshipping, rozliczenia z urzędem skarbowym, działalność gospodarcza, zasady ogólne opodatkowania
  • Spłata wspólnego kredytu mieszkaniowego w podatku od darowizny

    Spłata wspólnego kredytu mieszkaniowego w podatku od darowizny

    Spłata wspólnie zaciągniętego kredytu na zakup nieruchomości, która będzie stanowić własność tylko innej osoby, nie jest darowizną. Stanowi ona regulację własnych zobowiązań. Dlatego też nie podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn - uznał Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji indywidualnej z dnia 27.01.2017 r. nr ... WIĘCEJ

    Tematy: podatek od darowizny, darowizna mieszkania, darowizna nieruchomości, spłata kredytu
  • Istota ulgi abolicyjnej w PIT za 2016 r.

    Istota ulgi abolicyjnej w PIT za 2016 r.

    ... z uwagi na szczególne rozwiązania prawa wewnętrznego – i do dochodu tego, zgodnie z właściwą umową ma zastosowanie metoda proporcjonalnego zaliczenia, jest uprawniony do rozliczenia się w Polsce na zasadach określonych w art. 27 ust. 9 i 9a ustawy, a w konsekwencji przysługuje mu prawo do skorzystania z ulgi, o której mowa w art ... WIĘCEJ

    Tematy: abolicja podatkowa, PIT-y, zeznania podatkowe, rozliczenia podatkowe
  • Zasiłek rodzinny z USA zwolniony z podatku dochodowego

    Zasiłek rodzinny z USA zwolniony z podatku dochodowego

    Świadczenie rodzinne wypłacane przez Stany Zjednoczone polskiemu rezydentowi podatkowemu mieszkającemu w Polsce, tylko tu jest opodatkowane. Jednocześnie ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych zwalnia takie świadczenie od podatku - uznał Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji indywidualnej z dnia 02.12.2016 r. nr ... WIĘCEJ

    Tematy: dochody z zagranicy, rezydencja podatkowa, kwota wolna od podatku, rozliczenia podatkowe
  • Praca za granicą: zmiana rezydencji podatkowej

    Praca za granicą: zmiana rezydencji podatkowej

    Osoba, która na stałe wyprowadzi się za granicę w drugiej połowie roku, nie będzie mieć w Polsce rezydencji podatkowej. Oznacza to, że w RP rozliczać się będzie jedynie z dochodów tutaj uzyskanych - uznał Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji indywidualnej z dnia 19.10.2016 r. nr IPPB4/4511-1033/16-2/JK2. Jakie wątpliwości wyjaśnił ... WIĘCEJ

    Tematy: praca za granicą, dochody z zagranicy, rezydencja podatkowa, kwota wolna od podatku
  • Spadkobierca nie odpowiada za podatek spadkodawcy

    Spadkobierca nie odpowiada za podatek spadkodawcy

    Jeżeli dla spadkodawcy nie została wydana decyzja w podatku od spadków i darowizn określająca wysokość tego podatku, spadkobierca nie musi go zapłacić - uznał Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji indywidualnej z dnia 19.10.2016 r. nr 2461-IBPB-2-1.4515.299.2016.1.DP. Jakie wątpliwości wyjaśnił organ podatkowy? W maju 2016 r. zmarła ... WIĘCEJ

    Tematy: sprawa spadkowa, spadek, podatek od spadku, rozliczenia z urzędem skarbowym
  • Podatek dochodowy od najmu: domek turystyczny to nie pokój gościnny

    Podatek dochodowy od najmu: domek turystyczny to nie pokój gościnny

    Wynajmu domku turystycznego umieszczonego na terenie gospodarstwa rolnego nie można potraktować jako wynajmu pokoju gościnnego w budynku mieszkalnym znajdującym się na terenie takiego gospodarstwa. W efekcie wynajem taki nie może korzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego - uznał Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji ... WIĘCEJ

    Tematy: dochód, wynajem, kasa fiskalna, działalność gospodarcza
  • Podatek od sprzedaży podwójnie zapłaconego/kupionego mieszkania

    Podatek od sprzedaży podwójnie zapłaconego/kupionego mieszkania

    W jaki sposób podatnik, który zapłacił za swoje mieszkanie w sumie ponad 200 tys. zł, do kosztów uzyskania przychodu w chwili jego sprzedaży może zaliczyć niespełna 17,5 tys. zł? Będzie tak wówczas, gdy pierwotnie wpłacał on zaliczki deweloperowi, zaś mieszkanie kupił od syndyka masy upadłościowej - uznał Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w ... WIĘCEJ

    Tematy: koszty uzyskania przychodu, KUP, sprzedaż mieszkania, sprzedaż nieruchomości przed upływem 5 lat
  • Zagraniczne i zdalne studia można zaliczyć do kosztów firmy

    Zagraniczne i zdalne studia można zaliczyć do kosztów firmy

    Informatyk może rozpoznać w kosztach uzyskania przychodu wydatki na brytyjskie studia licencjackie w kierunku matematyki i to nawet wówczas gdy te będą się odbywać zdalnie. Warunkiem jednak jest występowanie na wybranym kierunku przedmiotów związanych z programowaniem - uznał Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy w interpretacji indywidualnej z ... WIĘCEJ

    Tematy: rozliczenia podatkowe, rozliczenia z urzędem skarbowym, czesne za studia, koszty uzyskania przychodu

 

1 2 ... 10 ... 50 ... 247

następna



Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

REKLAMA

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

MENU
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.