eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plWiadomościMedia › Kadra zarządzająca w social media XI 2011

Kadra zarządzająca w social media XI 2011

2011-12-23 11:29

Kadra zarządzająca w social media XI 2011

Bossowie o największej ekspozycji © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Najbardziej medialnym "Bossem polskiej gospodarki" w listopadzie był Tomasz Zadroga z PGE - wyliczył Instytut Monitorowania Mediów w ramach projektu Kompas Social Media. Sukces w mediach nie przełożył się jednak na sukces zawodowy - już w grudniu Zadroga został odwołany z funkcji prezesa. Na drugim miejscu wśród "bossów" znalazł się Zbigniew Jagiełło (PKO BP), na trzecim - Maciej Witucki, szef Telekomunikacji Polskiej.
Najnowsze badanie Kompas Social Media obejmuje ponad 2,5 tysiąca publikacji internetowych, w których pojawiły się nazwiska prezesów analizowanych firm. Według raportu, wysoka ekspozycja w portalach internetowych nie równa się popularności w mediach społecznościowych. Najlepiej wyeksponowana w Internecie jest branża energetyczna, ale w social media najwięcej dyskusji toczy się wokół szefów firm telekomunikacyjnych. Tym samym najpopularniejszy w mainstreamie Tomasz Zadroga ustąpił miejsca Maciejowi Wituckiemu w mediach społecznościowych.

fot. mat. prasowe

Bossowie o największej ekspozycji

Bossowie o największej ekspozycji

Najbardziej medialny boss listopada nie jest już szefem PGE Tomasz Zadroga złożył rezygnację z funkcji prezesa Polskiej Grupy Energetycznej w połowie grudnia 2011r., był prezesem od 2008 r. Nie udało mu się zrealizować zapowiadanych inwestycji i według doniesień medialnych to właśnie niewykonanie planów miało być powodem odwołania szefa PGE. Listopadowe przekazy internetowe obfitowały w zdjęcia i wypowiedzi Tomasza Zadrogi - w ciągu miesiąca pojawił się w publikacjach prawie 700 razy. „Kto następny?” zastanawiali się internauci po ogłoszeniu dymisji. Nie trzeba było długo czekać – szef PGNiG Michał Szubski (na 6. pozycji w rankingu bossów Kompasu IMM) złożył rezygnację ze swojego stanowiska tydzień po dymisji Zadrogi. Zatem w kolejnym rankingu „Bossów polskiej gospodarki szykują się duże zmiany wśród badanych przedstawicieli branży energetycznej”.

fot. mat. prasowe

TOP 5 w Internecie i social media

TOP 5 w Internecie i social media

Społecznościowi szefowie telekomów

Branża telekomunikacyjna nadal ma największy udział w mediach społecznościowych. Ponad połowa (53 proc.) wypowiedzi internautów jest poświęcona szefom telekomów, aż trzech z pięciu najczęściej komentowanych prezesów zajmuje się telekomunikacją. Najczęściej wymienianym przez użytkowników mediów społecznościowych szefem z badanej listy był Maciej Witucki, prezes TP (19 proc. udział w całości dyskusji). Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP znalazł się na drugim miejscu rankingu (15 proc. udziału). Na trzecim miejscu pod względem liczby wystąpień w mediach społecznościowych uplasował się Tomasz Zadroga, były już prezes PGE (12 proc. udziału). Pierwszą piątkę zamykają Miroslav Rakowski (PTC) i Mariusz Gaca (PTK Centertel).

Energetyka

W listopadzie zapowiedzi działań i inwestycji planowanych przez PGE dowodzoną przez Tomasza Zadrogę odmieniano w mediach przez wszystkie przypadki: PGE chce do końca listopada wybrać doradców przy procesie sprzedaży EXATELA; PGE obciąża karami finansowymi konsorcjum firm Alstom; PGE wskazało Żarnowiec, Gąski i Choczewo, jako potencjalne lokalizacje dla elektrowni jądrowej w Polsce; PGE może wkrótce przejąć zagraniczne farmy wiatrowe; PGE inwestuje w węgiel, energetykę jądrową, wiatrową i gazową, PGE analizuje kilkanaście projektów akwizycyjnych poza Polską, PGE przedstawi w grudniu aktualizację strategii do 2035 roku, PGE może zainwestować 18 mld zł od razu i ponad 5-6 mld zł rocznie później – to najpopularniejsze informacje miesiąca.

Dariusz Lubera, szef Tauronu, komentował z kolei możliwość współpracy z PGE przy budowie elektrowni atomowej, oraz chwalił się zyskiem firmy wypracowanym w Q3 2011.
„Zdecydowaliśmy się złożyć formalny wniosek do arbitrażu w Sztokholmie o rozpatrzenie rozbieżności co do wysokości ceny, jaką płacimy Gazpromowi Eksport za gaz” – ta wypowiedź Michała Szubskiego (PGNiG) była najczęściej cytowana w mediach w kontekście PGNiG.

 

1 2

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: