eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Dialog do oddłużenia

Dialog do oddłużenia

2004-11-17 16:32

Zarząd KGHM podjął decyzję w sprawie umorzenia 700 mln zł zadłużenia Telefonii Dialog. Na podwyższenie kapitału zakładowego należącej do KGHM spółki zgodziła się już rada nadzorcza miedziowego koncernu.
Restrukturyzacja zadłużenia Telefonii Dialog ma być przeprowadzona na dwa sposoby. Po pierwsze o 630 mln zł ma być podniesiony kapitał zakładowy spółki, a po drugie, umorzone zostaną należności operatora z tytułu wyemitowanych przez niego i kupionych przez KGHM obligacji na kwotę 70 mln zł.

Łączne zadłużenia Telefonii Dialog wobec KGHM wynosiło 1,4 mld zł. Połowę tej kwoty operator będzie nadal winien swojemu właścicielowi.

KGHM od dłuższego czasu szuka sposobu na wyjście z telekomunikacyjnej inwestycji. Z ostatnich doniesień wynika, że można spodziewać się wejścia Telefonii Dialog na warszawską giełdę. Spółka ma obecnie 424 tysiące dzwoniących linii telefonicznych, co czyni ją jednym z największych niezależnych operatorów telefonii stacjonarnej w Polsce. Telefonia Dialog działa na terenie Dolnego Śląska, Ziemi Lubuskiej, Pomorza, Warmii i Mazur, Podbeskidzia oraz Mazowsza i województwa łódzkiego.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Podatek od... SMS-ów

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: