eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Netbook Aspire One 522

Netbook Aspire One 522

2011-03-02 00:05

Netbook Aspire One 522

Aspire One 522 © fot. mat. prasowe

Firma Acer poszerza swoją rodzinę netbooków wprowadzając model Aspire One 522, zaprojektowany z myślą o płynnym odtwarzaniu multimediów HD, tworzeniu i udostępnianiu treści multimedialnych oraz wydajniejszej pracy wielozadaniowej.

fot. mat. prasowe

Aspire One 522

Aspire One 522


Aspire One 522 jest połączeniem eleganckiego wzornictwa oraz dobrej wydajności, która daje pełną satysfakcję z dużej rozdzielczości oraz pozwala na wygodne wyświetlanie treści internetowych w każdym miejscu. Dzięki procesorowi AMD Fusion APU (Accelerated Processing Unit), netbook nadaje się do korzystania z nowoczesnych serwisów internetowych z multimediami HD.

Użytkownicy coraz częściej chcą mieć stały dostęp do multimediów, filmów, gier, zdjęć niezależnie od miejsca pobytu. Z tego powodu firma Acer wyposażyła netbook Aspire One 522 w nowy procesor AMD C-50 APU, zaprojektowany z myślą o wyświetlaniu bogatego, ostrego i realistycznego obrazu HD z serwisów internetowych, a także pełnym wykorzystaniu możliwości cyfrowego świata, nawet podczas podróży.

Nowy netbook Aspire One 522 jest wyposażony w układ graficzny AMD Radeon™ HD 6250, zapewniający ostry obraz HD, realizujący funkcje przetwarzania obrazu z automatyczną regulacją barw i kontrastu oraz wyostrzeniem krawędzi. Ponadto układ ten obsługuje najnowsze standardy graficzne, w tym Microsoft® DirectX® 11, a także wyjście HDMI® z sygnałem 1080p.

Aspire One 522 zapewnia wydajność umożliwiającą efektywne wykonywanie codziennych czynności, takich jak przeglądanie stron internetowych, wyświetlanie strumieniowo przesyłanych filmów o rozdzielczości HD, korzystanie z poczty elektronicznej i czata, wyświetlanie zdjęć, a także pozwalającą na pracę z aplikacjami wyświetlającymi grafikę o dużej rozdzielczości. Ponadto, szybka pamięć DDR3 pomaga radzić sobie z nawet bardziej wymagającymi zadaniami.

Możliwość odtwarzania nagrań o rozdzielczości HD sprawia, że netbook można łatwo zintegrować z systemem domowej rozrywki. Netbook jest też wyposażony w port HDMI pozwalający na łatwe podłączenie do telewizora HDTV lub projektora wideo i wyświetlanie obrazu o większej rozdzielczości, nawet 1080p, na dużym ekranie. Oprócz tego, wyświetlacz Acer CrystalBrite™, z podświetleniem LED, o formacie 16:9 i rozdzielczości 1280 x 720 (WXGA) pozwala na efektywne korzystanie z wideo-czatu, przeglądanie stron internetowych oraz wyświetlanie filmów przesyłanych strumieniowo.

Bogate wyposażenie komunikacyjne, w tym łącze Wi-Fi, karta LAN oraz opcjonalny modem 3G lub interfejs Bluetooth®, zapewnia pełną mobilność i umożliwia utrzymywanie kontaktu ze znajomymi oraz całym światem. Ponadto, wbudowana kamera internetowa Acer Crystal Eye i cyfrowy mikrofon pozwalają na uczestniczenie w wideo-czatach lub wideo-konferencjach, a także na wykonywanie zdjęć.

Netbook Aspire One jest oferowany w dwóch wersjach kolorystycznych czarnej oraz zielonej. Chociaż jest lekki i cienki oraz ma wielkość porównywalną z czasopismem, zapewnia wydajność potrzebną do efektywnej pracy. Duża klawiatura pozwala na szybkie i komfortowe pisanie, podczas gdy touchpad typu multi-gesture umożliwia wygodne przewijanie dokumentów, obracanie i powiększanie zdjęć, a także przełączanie stron internetowych.

Netbook jest energooszczędny, uzyskał certyfikat zgodności z normą Energy Star®, a także spełnia wymagania Dyrektyw Europejskich RoHS i WEEE, dotyczących stosowania niebezpiecznych substancji oraz utylizacji sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Ponadto, panel podświetlany diodami LED nie zawiera rtęci oraz zużywa o 22,2% mniej energii niż standardowe wyświetlacze netbooków.

Dostępna konfiguracja

Acer Aspire One 522 – procesor AMD C-50, matryca 10,1", pamięć 2G DDR3, dysk twardy 250G, czytnik kart 5-in-1, kamera 0.3Mpix, Windows 7 Starter, cena 1 089 zł brutto.

Więcej na ten temat: Aspire One 522, Aspire One, netbooki, Aspire

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: