eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Inwestycje budowlane w Polsce I-II 2009

Inwestycje budowlane w Polsce I-II 2009

2009-03-09 00:57

Inwestycje budowlane w Polsce I-II 2009

Plany inwestycyjne w branży budowlanej ogłoszone w Polsce w styczniu i lutym 2009 r. © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Telefoniczna Agencja Informacyjna Sp. z o.o. opracowała raport, w którym przeanalizowano i podsumowano inwestycje budowlane ogłoszone w Polsce, w styczniu i w lutym 2009 r. Wynika z niego, iż na początku roku, w Polsce w czołówce województw, które ogłaszały plany inwestycyjne znalazły się województwa mazowieckie i lubelskie.
W styczniu i lutym b.r. w Polsce poinformowano o 887 nowych inwestycjach z szeroko pojmowanej branży budowlanej (w tym znaczeniu, do branży budowlanej, zaliczone zostały inwestycje dotyczące: obiektów budowlanych, konstrukcji, drogownictwa, termomodernizacji, robót wodno-kanalizacyjnych, robót energoelektrycznych, oraz ciepłownictwa i gazu).

fot. mat. prasowe

Plany inwestycyjne w branży budowlanej ogłoszone w Polsce w styczniu i lutym 2009 r.

Plany inwestycyjne w branży budowlanej ogłoszone w Polsce w styczniu i lutym 2009 r.


Z podsumowania pierwszych dwóch miesięcy 2009 roku wynika, iż w okresie tym poinformowano o planach inwestycyjnych dotyczących przede wszystkim obiektów budowlanych (51,81% informacji). Na kolejnych miejscach znalazły się plany związane z drogownictwem (24,90% informacji), robotami wodno-kanalizacyjnymi (10,92% informacji), robotami energoelektrycznymi (6,59% informacji) oraz ciepłownictwem i gazem (2,65% informacji). Należy jednak wziąć pod uwagę, iż niektóre z zaplanowanych inwestycji są na tyle złożone, że zakwalifikowane zostały do kilku podbranż.

fot. mat. prasowe

Rodzaj inwestycji z rozbiciem na poszczególne województwa

Rodzaj inwestycji z rozbiciem na poszczególne województwa

W pierwszych dwóch miesiącach b.r. najwięcej planów inwestycyjnych ogłoszono w województwie mazowieckim (134 informacje - 12% inwestycji) oraz lubelskim (127 informacji - 11% inwestycji). Natomiast najmniej inwestycji zaplanowano w województwach zachodniopomorskim (46 informacji - 4% inwestycji) oraz warmińsko-mazurskim (42 informacje - 4% inwestycji).

Ze zgromadzonych danych wynika, że dwa województwa (mazowieckie, lubelskie) nie tylko zaplanowały rozpoczęcie największej liczby inwestycji budowlanych, ale również przodują, jeżeli chodzi o inwestycje w podbranży budowlana - obiekty. Dlatego też analizie podane zostały największe miasta tychże województw.

 

1 2

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: