eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Inwestycje budowlane w Polsce 2008

Inwestycje budowlane w Polsce 2008

2009-01-20 12:04

Inwestycje budowlane w Polsce 2008

Inwestycje z branży budowlanej planowane i ogłoszone w Polsce w 2008 roku © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Telefoniczna Agencja Informacyjna Sp. z o.o. opracowała raport, w którym przeanalizowano i podsumowano szeroko pojęte inwestycje budowlane ogłoszone w Polsce w 2008 roku. Wynika z niego, iż połowa ogłoszonych planów inwestycyjnych dotyczy budowy obiektów, których najwięcej ma być zrealizowanych w województwie mazowieckim i dolnośląskim.
W okresie od stycznia do grudnia 2008 roku w Polsce poinformowano o 8 355 nowe inwestycje z szeroko pojmowanej branży budowlanej (w tym znaczeniu, do branży budowlanej, zaliczone zostały inwestycje dotyczące: obiektów budowlanych, konstrukcji, drogownictwa, termomodernizacji, robót wodno-kanalizacyjnych, robót energoelektrycznych, oraz ciepłownictwa i gazu).

fot. mat. prasowe

Inwestycje z branży budowlanej planowane i ogłoszone w Polsce w 2008 roku

Inwestycje z branży budowlanej planowane i ogłoszone w Polsce w 2008 roku


Z podsumowania 2008 roku wynika, iż w okresie tym poinformowano o planach inwestycyjnych dotyczących przede wszystkim obiektów budowlanych (48,87% informacji). Na kolejnych miejscach znalazły się plany związane z drogownictwem (29,37% informacji), robotami wodno-kanalizacyjnymi (9,16% informacji) oraz robotami energoelektrycznymi (7,77% informacji). Należy jednak wziąć pod uwagę, iż niektóre z zaplanowanych inwestycji są na tyle złożone, że zakwalifikowane zostały do kilku podbranż.

W analizowanym okresie najwięcej planów inwestycyjnych ogłoszono w województwie mazowieckim (12% inwestycji) oraz dolnośląskim (10% inwestycji). Natomiast najmniej inwestycji zaplanowano w województwach opolskim (3% inwestycji).

Ze zgromadzonych danych wynika, że dwa województwa (mazowieckie i dolnośląskie) nie tylko zaplanowały rozpoczęcie największej liczby inwestycji budowlanych, ale również przodują, jeżeli chodzi o inwestycje w podbranży budowlana - obiekty. Dlatego też analizie podane zostały największe miasta tychże województw.

fot. mat. prasowe

Rodzaj inwestycji z rozbiciem na poszczególne województwa

Rodzaj inwestycji z rozbiciem na poszczególne województwa

 

1 2

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: