eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Aplikacje biznesowe muszą być wydajne

Aplikacje biznesowe muszą być wydajne

2016-02-18 12:08

Aplikacje biznesowe muszą być wydajne

Chmura sprzyja biznesowi, ale również bardziej go komplikuje © ra2 studio - Fotolia.com

Czego przedsiębiorcy oczekują od aplikacji biznesowych? Z badania Riverbed Global Application Performance Survey 2015 wynika, że zdecydowanie chodzi tu o wydajność, na którą wskazuje aż 96% przebadanych firm. Niestety praktyka pokazuje, że pomiędzy potrzebami formułowanymi przez biznes, a rzeczywistą wydajnością oprogramowania istnieją spore rozbieżności. Co więcej, niemal wszyscy ankietowani wskazują, że niska wydajność aplikacji negatywnie przekłada się na pracę firmy. Nie pozostaje ona również obojętna dla dochodów i reputacji marki.

Przeczytaj także: Chmura obliczeniowa = korzyści biznesowe

Badane firmy niemal jednogłośnie przyznają, że wydajność ich działalności w znacznej mierze uzależniona jest od wydajności aplikacji. Jednocześnie 90% respondentów przyznaje, że skutki niskiej wydajności dotykają ich regularnie, co jest związane również z przejściem w stronę hybrydowego środowiska IT. Wprawdzie migrowanie aplikacji do chmury oznacza większą elastyczność i mniejsze koszty, ale w przypadku gdy inne aplikacje działają lokalnie, powoduje także większe skomplikowanie systemu. Gdy aplikacje, dane i użytkownicy znajdują się dosłownie wszędzie, dostarczanie wysokiej wydajności aplikacji stało się dla większości firm znacznie trudniejsze - nie możesz kontrolować tego, czego nie widzisz. Dlatego dokładny wgląd w to, jak działają aplikacje – i jakie jest odczucie użytkownika końcowego – stał się krytycznym elementem biznesu.
„Wyniki ankiety pokrywają się z tym, co słyszymy od liderów IT, którzy szukają najwyższej wydajności aplikacji w dynamicznym i skomplikowanym środowisku hybrydowym,” powiedział Jerry M. Kennelly, prezes i CEO, Riverbed. „W sytuacji gdy aplikacje, dane i użytkownicy znajdują się dziś wszędzie, firmy potrzebują kompleksowego wglądu, optymalizacji i pełnej kontroli.”

fot. ra2 studio - Fotolia.com

Chmura sprzyja biznesowi, ale również bardziej go komplikuje

Prawie wszyscy (95%) respondenci używają w pracy aplikacji biznesowych opartych na chmurze.


Główne korzyści płynące z optymalnej wydajności aplikacji vs. konsekwencje braku w/w wskazane przez respondentów to:

Korzyści optymalnej wydajności

  • Zwiększona produktywność pracowników (48%)
  • Oszczędność czasu (52%)
  • Oszczędność kosztów (42%)
  • Zwiększone zadowolenie klienta (40%)
  • Szybsze dotarcie z produktami na rynek (34%)
  • Zwiększone morale pracowników (28%)

Pułapki niskiej wydajności

  • Niezadowolenie klientów (43%)
  • Opóźnienia w kontraktach (42%)
  • Niedotrzymanie terminów (32%)
  • Utrata klientów (37%)
  • Negatywny wpływ na markę (31%)
  • Zmniejszone morale pracowników (28%)

Wyniki badań wskazały, że kadra zarządzająca jest gotowa do dużych poświęceń aby zapewnić najbardziej optymalne działanie aplikacji. O jakich poświęceniach tu mowa? Ankieta wykazała że 28% z nich zrezygnowałoby z przerwy lunchowej! Niektórzy poświęcili by także część swojego budżetu programowego (25%), kawę (25%), a nawet czekoladę (23%) aby taki cel osiągnąć.

Dlaczego tak trudno działowi IT dostarczyć optymalną wydajność aplikacji? 71% respondentów odpowiada, że często nie wiedzą dlaczego aplikacje w ich przedsiębiorstwie działają powoli, wskazując jednocześnie na niezrozumienie pomiędzy zespołami IT a osobami decyzyjnymi jako główny powód problemu. Ta liczba wzrasta do 76% w regionie EMEA i 75% w Azji. Niestety dane pokazuję że osoby decyzyjne mogą bezpośrednio przyczyniać się do pogłębiania problemu akceptując „alternatywne” metody rozwiązanie problemu: 35% respondentów twierdzi, że w sytuacji gdy aplikacje biznesowe działały wolno lub przestawały działać wykorzystywano aplikacje nieposiadające wsparcia, co jeszcze bardziej komplikowało infrastrukturę. Inni wyrażali frustrację w stosunku do kolegów (31%), wydłużali przerwę na lunch (25%), powoływali się na wolno działające aplikacje jako powód niedotrzymania terminów (28%), a nawet wyszli z biura wcześniej (23%).

 

1 2

następna

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: