eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Prezenty na święta także od pracodawcy. Budżet to 10 000 zł

Prezenty na święta także od pracodawcy. Budżet to 10 000 zł

2019-12-19 11:05

Prezenty na święta także od pracodawcy. Budżet to 10 000 zł

Prezenty na święta © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Prezenty na święta znajdziemy nie tylko w domowym zaciszu, ale również w pracy. Jak wynika z analizy Oferteo.pl, 46 proc. pracodawców przygotowuje upominki dla dzieci pracowników, co trzeci obdarowuje personel, a co piąty nie zapomina również o klientach firmy. Przeciętny budżet przeznaczany na ten cel zamyka się w kwocie 10 000 zł.
Najnowsza odsłona badania Randstad „Plany Pracodawców”. potwierdziła, że polscy pracodawcy planują dla swoich pracowników dość hojne święta. Tego, że okres przedświąteczny jest w firmach czasem zacieśniania więzi, pracowniczych wigilii oraz wręczania prezentów na święta, dowodzi również badanie zrealizowane przez serwis Oferteo.pl.

Jak wynika z analizy serwisu, jednym z popularnych, świątecznych upominków dla zatrudnionych są kosze prezentowe. Ci z pracodawców, którzy decydują się na tę formę upominku, najczęściej wypełniają go słodyczami (91% badanych), kawą lub herbatą (47%). Na umieszczenie w koszu alkoholu decyduje się 38% badanych, co względem poprzedniego roku oznacza spadek o 27 p.p. Z jednej strony może chodzić o kwestie natury moralnej, z drugiej o zwykłą ekonomię - przepisy nie pozwalają, aby alkohol wręczany w formie prezentu był rozliczany w kosztach. 6% ankietowanych zdecydowało się na wręczenie pracowników drobnej elektroniki, jak np. pendrive’y, powerbanki lub słuchawki.

fot. mat. prasowe

Jakie produkty mają znaleźć się w koszu prezentowym?

Kosze prezentowe pełne są słodyczy


Prezenty na święta do 10 000 zł


Firmy w większości zamawiają do 25 koszy prezentowych (46% badanych). Większą liczbę, od 26 do 100 koszy, wybierało 19% pracodawców, a powyżej 100 sztuk – 35% z nich. Budżet, jaki przedsiębiorstwa przeznaczają na świąteczne prezenty, wynosi najczęściej do 10 000 zł.

65% wyrażających zainteresowanie kupnem koszy zwracało uwagę, że zależy im na jak najszybszej realizacji zlecenia, 32% składało zamówienie z miesięcznym wyprzedzeniem, a 3% robiło to trzy miesiące wcześniej.

Prezenty na święta są miłym gestem i mogą pełnić funkcję motywacyjną dla zespołu. Według analizy Oferteo.pl, pracodawcy często organizują je z myślą o dzieciach pracowników. Aż 46% wszystkich zapytań złożonych na portalu dotyczyło właśnie upominków dla najmłodszych. 34% przedsiębiorców planowało obdarować zespół, a co piąty poszukiwał prezentu dla klientów firmy.

fot. mat. prasowe

Dla kogo poszukiwane są prezenty?

Prezentów na święta mogą spodziewać się przede wszystkim dzieci pracowników


Metodologia badania
Przedstawione dane pochodzą z analizy prawie 300 zapytań ofertowych złożonych w 2019 roku w serwisie Oferteo.pl przez osoby poszukujące koszy prezentowych.

oprac. : eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: święta, pracodawcy, prezenty na święta

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • czarnamatka / 2020-01-22 10:01:16

    Nasz pracodawca w zeszłe święta to trzeba przyznać że sprawił nam wszystkim bardzo miłą niespodziankę. A mianowicie wykupił dla pracowników pakiety medyczne w medicover, każdy z nas w końcu może zadbać o swoje zdrowie w bardziej komfortowych warunkach odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: