eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Wielkanoc czy weekend majowy? Kiedy jechać na urlop i zaoszczędzić?

Wielkanoc czy weekend majowy? Kiedy jechać na urlop i zaoszczędzić?

2019-04-15 13:27

Wielkanoc czy weekend majowy? Kiedy jechać na urlop i zaoszczędzić?

Włochy © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Wielkanoc i weekend majowy zbliżają się wielkimi krokami. W tym roku dzieli je zaledwie sześć dni roboczych. Który z tych terminów lepiej wybrać na wiosenny urlop tak, aby zaoszczędzić i cieszyć się relaksem jak najdłużej? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwali eksperci z wyszukiwarki KAYAK.pl, analizując ceny lotów oraz hoteli w ulubionych destynacjach Polaków.

Loty dużo tańsze... na Wielkanoc


Rzut oka na ceny lotów na preferowanych przez Polaków trasach krótko i średniodystansowych wystarcza, aby stwierdzić, że w tym roku bardziej opłacalnym dla budżetu terminem jest Wielkanoc. Jeśli przyjrzeć się wszystkim spośród najchętniej wybieranych miast, to okaże się, że koszt przelotu w okolicach świąt wielkanocnych jest przeciętnie o 26% niższy aniżeli w przypadku weekendu majowego.

I tak np., ci z nas, którzy planują wypad do Rzymu, w drugiej połowie kwietnia zapłacą za bilety średnio 534 złote, a więc o 35% mniej niż w pierwszym tygodniu maja. W przypadku Barcelony oszczędności sięgają 27%, Paryża - 29%, a Mediolanu - 36%. Największe okazje mogą upolować turyści wybierający się na Wielkanoc do Aten. Pod koniec kwietnia bilety w tym kierunku kosztują średnio 379 złotych, na majówkę ich ceny skaczą do 823 złotych.

Ceny hoteli niższe na majówkę


O ile kupując bilety lotnicze w okolicach Wielkanocy, można liczyć na niemałe oszczędności, z noclegami sytuacja wygląda nieco inaczej. Jak pokazują dane KAYAK.pl, ceny za noc w hotelach 3- i 4-gwiazdkowych w okolicach świąt wielkanocnych są w 2019 roku średnio o 14% wyższe niż podczas długiego weekendu majowego .

W niektórych miastach to jednak wciąż druga połowa kwietnia jest korzystniejsza cenowo niż początek maja. Jest to dobra wiadomość dla planujących wiosenny odpoczynek w Rzymie, Londynie i Mediolanie – podróżni za noclegi na Wielkanoc zapłacą odpowiednio o 11%, 21% i 3% mniej niż w długi majowy weekend. Natomiast w przypadku pozostałych miast z zestawienia, to ceny noclegów na majówkę wypadają korzystniej. Największą różnicę cenową można zaobserwować na przykładzie miasta Luqa. W okolicach Wielkanocy pobyt w na Malcie w hotelu 3- i 4-gwiazdkowym to wydatek rzędu 383 złotych za noc. Na początku maja ceny spadają niemal o połowę, a nocleg kosztuje już średnio 194 złote.

fot. mat. prasowe

10 najpopularniejszych kierunków podróży na trasach krótko- i średniodystansowych w 2019 roku

Za loty do Rzymu w drugiej połowie kwietnia Polacy zapłacą średnio 534 złote i zaoszczędzą do 35% w porównaniu z pierwszym tygodniem maja


Kiedy i gdzie na wiosenny urlop?


Bazując na cenach lotów i hoteli dla najpopularniejszych kierunków podróży w 2019 roku, można stwierdzić, że wiosenny odpoczynek najkorzystniej zaplanować w drugiej połowie kwietnia w Rzymie, Londynie, Atenach lub Mediolanie. Podróżni, którzy pragną pozostać wierni tradycji wyjazdowej w weekend majowy, powinni rozważyć wakacje w Lizbonie, Amsterdamie, na Malcie lub na Majorce.

Aleksandra Sowa-Frąckowiak, rzecznik prasowy KAYAK.pl, komentuje:
„W tym roku Wielkanoc wypada o wiele później niż zwykle. Pracownicy, którzy już po Poniedziałku Wielkanocnym wezmą 7 dni urlopu, wrócą do pracy dopiero 6 maja. Mając do dyspozycji 16 dni wolnych od pracy, można pozwolić sobie na dużą elastyczność w planowaniu podróży. Nasze zestawienie ma pomóc Polakom podjąć najlepszą decyzję, kiedy wybrać się na wiosenny urlop. Dzięki potencjalnym oszczędnościom na biletach lotniczych, można zaplanować dłuższy odpoczynek lub pozwolić sobie na nieco droższe noclegi. W organizowaniu wyjazdu i szukaniu dodatkowych inspiracji świetnie sprawdzą się nasze narzędzia, np. interaktywna mapa Explore. Wystarczy podać daty planowanej podróży i określić, ile chce się wydać, by otrzymać propozycje ciekawych opcji wyjazdowych na całym świecie”.

fot. mat. prasowe

Ceny hoteli dla 10 najpopularniejszych kierunków podróży na trasach krótko- i średniodystansowych w

O ile kupując bilety lotnicze w okolicach Wielkanocy, można liczyć na niemałe oszczędności, z noclegami sytuacja wygląda nieco inaczej.


Uwagi:
Wyszukiwania zostały przeprowadzone na KAYAK.pl w przedziale czasowym między 26.08.2018 a 26.02.2019 dla podróży w terminach na Wielkanoc (19.04.2019-28.04.2019) oraz na majówkę (27.04.2019-06.05.2019). Ceny przelotów dotyczą lotów w obie strony w klasie ekonomicznej, a ceny noclegów pobytu za noc w pokoju dwuosobowym w hotelach 3- i 4-gwiazdkowych. Ceny mogą ulec zmianie, różnić się lub nie być już dostępne.

oprac. : eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: ceny lotów, weekend majowy, Wielkanoc

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: