eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Jakie ubezpieczenie firmy najpopularniejsze?

Jakie ubezpieczenie firmy najpopularniejsze?

2018-10-01 08:59

Jakie ubezpieczenie firmy najpopularniejsze?

Jakie ubezpieczenie firmy najpopularniejsze? © BillionPhotos.com - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Z analizy przeprowadzonej przez serwis Oferteo.pl wynika, że taka właśnie polisa cieszy się największą popularnością wśród polskich firm, a suma ubezpieczenia najczęściej nie przekracza 100 tys. zł. Klientami ubezpieczycieli przeważnie są małe przedsiębiorstwa, zatrudniające poniżej 10 pracowników.
Dane zgromadzone przez Oferteo.pl, serwis łączący usługobiorców z dostawcami, wskazują, że znakomita większość, bo aż 86% polskich firm poszukiwało ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Na kolejnych pozycjach uplasowały się polisy chroniące przed zniszczeniami oraz kradzieżą. Nieco zaskakujący jest fakt, że zaledwie co siódmy (16%) przedsiębiorca interesował się ubezpieczeniem pracowników od nieszczęśliwych wypadków (NNW).

Poszukiwane ubezpieczenie firmy najczęściej opiewało na kwotę nie wyższą niż 100 tysięcy złotych. Wskazała tak ponad połowa badanych. Jedynie 17% poszukiwało ubezpieczenia na kwotę wyższą niż pół miliona złotych.
– Warto pamiętać, że firmy ubezpieczeniowe często są otwarte na negocjacje stawek w przypadku potencjalnej współpracy z przedsiębiorstwami – podpowiada Karol Grygiel z zarządu Oferteo.pl. – Tym bardziej należy porównać oferty przynajmniej kilku z nich, aby znaleźć najdogodniejsze dla siebie rozwiązanie. Może się zdarzyć, że koszty polis pokrywających taki sam zakres ubezpieczenia będą się różnić w zależności od towarzystwa nawet o kilkadziesiąt procent.
Należy przy tym zwrócić uwagę, że koszt polisy będzie zależał nie tylko od preferowanego zakresu ubezpieczenia, ale również od rodzaju wykonywanej działalności, wielkości firmy i innych czynników.

fot. mat. prasowe

Jaki ma być zakres ubezpieczenia?

Aż 86% firm było zainteresowanych ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej.


Jakie firmy szukają ubezpieczeń?


Według analizy Oferteo.pl o ubezpieczenia najczęściej pytają najmniejsze firmy, zatrudniające do 10 osób. W większości są to osoby fizyczne prowadzące własną działalność gospodarczą (79%), natomiast odsetek zapytań od spółek kapitałowych wyniósł 15%. Jeśli chodzi o branże, w których działają firmy poszukujące ubezpieczeń, najczęściej jest to budownictwo i nieruchomości (24%) oraz handel (23%). Rzadziej ubezpieczeń poszukują m. in. przedsiębiorstwa działające w obszarze IT (9%), przemyśle (8%) czy logistyce i transporcie (3%). Wskazanie ubezpieczycielowi rodzaju wykonywanej działalności jest bardzo ważne. Towarzystwa ubezpieczeniowe mogą nie wypłacić odszkodowania za straty wynikające z innej działalności niż wymieniona w polisie.

fot. mat. prasowe

Na jaką kwotę potrzebne jest ubezpiezczenie?

Polskie firmy najczęściej ubezpieczały się na kwoty nieprzekraczające 100 tysięcy złotych.


Metodologia badań
Przedstawione dane pochodzą z analizy ponad 500 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl od 1 września 2017 do 30 sierpnia 2018 roku przez podmioty poszukujące ubezpieczenia dla firm.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: