eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Wkrótce porzucisz social media bez żalu. Pomoże aplikacja FFForget

Wkrótce porzucisz social media bez żalu. Pomoże aplikacja FFForget

2017-01-04 10:58

Wkrótce porzucisz social media bez żalu. Pomoże aplikacja FFForget

Media społecznościowe © fot. mat. prasowe

Czy social media zaczynają nam brzydnąć? Wielu z nas jest już nimi nieco zmęczonych, ale znakomita większość nie na tyle, aby zupełnie zrezygnować z profilu na portalu społecznościowym. Powodem jest przede wszystkim obawa przed utratą kontaktu ze znajomymi. Nie chcemy również stracić dostępu do naszych cyfrowych wspomnień. Już wkrótce będziemy mogli je zachować nawet po usunięciu konta. Zadbać ma o to nowe rozwiązanie Kaspersky Lab - aplikacja FFForget.
Obawa przed utratą informacji, a tym bardziej przed zerwaniem więzi ze znajomymi, to bez wątpienia poważne argumenty, które uzasadniają konieczność zachowania profilu w portalu społecznościowym. Już wkrótce jednak będziemy mogli usunąć profil, zatrzymując jednocześnie wszelkie wspomnienia i treści udostępnione w social mediach - Kaspersky Lab pracuje właśnie nad aplikacją FFForget, dzięki której użytkownik rezygnujący z konta na Facebooku, Twitterze, czy Instagramie będzie mógł stworzyć bezpieczną kopię zapasową wszelkich danych, którymi dzielił się ze znajomymi.

Przeprowadzone wcześniej badanie dowiodło, że mamy zwyczaj wykorzystywać swoje urządzenia cyfrowe jak swego rodzaju „zewnętrzną pamięć” i coraz częściej nie jesteśmy w stanie powstrzymać się od nieustannego sprawdzania, czy w social mediach nie pojawiło się coś nowego i godnego uwagi. Najnowsza ankieta dowodzi jednak, że jesteśmy samokrytyczni i świadomi tego, że portale społecznościowe stały się naszym uzależnieniem - 39% ankietowanych przyznaje, że traci na nich czas, a ponad 3/4 rozważa całkowitą rezygnację z posiadania profilu.

Mimo chęci porzucenia portali społecznościowych użytkownicy czują się zmuszeni pozostać na nich. Ogromna większość (62%) uważa, że straciłaby kontakt ze swoimi znajomymi, gdyby przestała korzystać z portali społecznościowych. 21 procent respondentów w mniejszym stopniu niepokoiło się możliwością utraty znajomych, za to obawiało się, że po opuszczeniu portalu społecznościowego nie będzie można odzyskać swoich cyfrowych wspomnień, takich jak zdjęcia i filmy.
Portale społecznościowe mogą dawać korzyści lub stanowić zagrożenie. Jeśli dają korzyści – wszystko jest w porządku. Uważamy, że każdy ma prawo swobodnie decydować o tym, z jakiej platformy chce korzystać, a jaką opuścić. Prawdziwa wolność cyfrowa nie polega na konieczności czynienia wyrzeczeń. Chcemy, aby ludzie odzyskali poczucie kontroli, mogąc zawsze posiadać zaszyfrowaną kopię wszystkich swoich cyfrowych wspomnień” – powiedział Jewgienij Czereszniew, dyrektor działu odpowiedzialnego za media społecznościowe, Kaspersky Lab. „Poprzez FFForget chcemy oferować rozwiązanie, które sprawia, że ludzie nie obawiają się utraty wspomnień na skutek uszkodzenia konta czy ataków hakerskich. A co najważniejsze – osoby korzystające z tej aplikacji zyskają możliwość porzucenia dowolnego portalu społecznościowego w każdym momencie bez utraty tego, co stanowi ich własność – życia cyfrowego”.

Premiera aplikacji FFForget została zaplanowana na 2017 rok. Zainteresowani użytkownicy mogą zarejestrować się na stronie ffforget.kaspersky.com, aby przekazać informacje zwrotne i mieć wpływ na funkcjonalność aplikacji. Osoby, które dokonają rejestracji, będą również na bieżąco otrzymywać wszelkie informacje na temat aplikacji oraz wczesny dostęp do publicznej wersji beta, gdy będzie dostępna.

fot. mat. prasowe

Media społecznościowe

Niemal 80% użytkowników portali społecznościowych rozważa zrezygnowanie z nich


Informacje o badaniu
Firma Kaspersky Lab przeprowadziła ankietę online wśród 4 831 respondentów. Ankieta obejmowała osiem pytań i była udostępniania przy użyciu płatnych promocji Facebooka i Twittera.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: