eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Monitoring mediów: cytowania I 2016

Monitoring mediów: cytowania I 2016

2016-02-26 10:07

Monitoring mediów: cytowania I 2016

Monitoring mediów: cytowania I 2016 © abasler - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (7)

W styczniowym Rankingu Cytowań i Informacji NEWTON Media liderem dzienników ogólnopolskich pod względem cytowań pozostaje Gazeta Wyborcza (220). Drugie miejsce zajmuje Rzeczpospolita (138), a trzecie – Przegląd Sportowy (89). W rankingu tygodników ogólnopolskich tytuł lidera należy do Newsweek Polska (78).

Dzienniki ogólnopolskie


W styczniu liderem zestawienia w grupie dzienników ogólnopolskich została Gazeta Wyborcza (220). Chętnie cytowano i komentowano fragmenty odnoszące się do manifestacji Komitetu Obrony Demokracji oraz do umorzenia śledztwa w sprawie porwania i zabójstwa poznańskiego dziennikarza Jarosława Ziętary. Drugie miejsce zajęła Rzeczpospolita (138), a na trzecim uplasował się Przegląd Sportowy (89).

Dzienniki regionalne


Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji uplasowała się Polska Gazeta Krakowska (17). Drugie miejsce należało do dziennika Polska Głos Wielkopolski (15), a trzecie do gazety Polska Dziennik Bałtycki (8).

Tygodniki ogólnopolskie


Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszej pozycji znalazł się Newsweek Polska (78). Często dziennikarze odwoływali się do sprawy opisanej przez tygodnik, dotyczącej popełnienia plagiatu przez Wojciecha Sumlińskiego w książce „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego”. Redakcja Newsweeka porównała prawie 30 fragmentów tej lektury do znanych kryminałów i powieści sensacyjnych takich autorów jak Alistair MacLean i Raymond Chandler. Nierzadko cytowano artykuły poświęcone pikietom i demonstracjom pod hasłem obrony wolności mediów, które zorganizował Komitet Obrony Demokracji. Drugie miejsce w naszym rankingu zajął tygodnik Polityka (68), a trzecie Wprost (60).

fot. mat. prasowe

Liczba cytowań dzienników ogólnopolskich

Gazeta Wyborcza pozostaje liderem z liczbą cytowań równą 220


fot. mat. prasowe

Liczba cytowań dzienników regionalnych

Polska Gazeta Krakowska triumfowała wśród dzienników regionalnych


fot. mat. prasowe

Liczba cytowań tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich najczęściej cytowano Newsweek Polska

 

1 2

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.