eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Nie bądź Jennifer Lawrence: 7 porad jak chronić dane w chmurze

Nie bądź Jennifer Lawrence: 7 porad jak chronić dane w chmurze

2014-09-13 00:16

Nie bądź Jennifer Lawrence: 7 porad jak chronić dane w chmurze

Zagrożenia w chmurze © fot. mat. prasowe

Stosowanie silnych haseł, odrębnych dla każdego konta internetowego, korzystanie z usługi uwierzytelniania dwuskładnikowego czy zrezygnowanie z umieszczania w chmurze najbardziej poufnych danych to tylko niektóre ze sposobów, aby nasze dane nie skończyły tak, jak zdjęcia Jennifer Lawrence. Sposobów na zabezpieczenie jest jednak znacznie więcej.
Christian Funk, starszy badacz ds. bezpieczeństwa, Kaspersky Lab, przygotował kilka porad, dzięki którym użytkownicy mogą uniknąć potencjalnych problemów związanych z wyciekiem prywatnych danych za pośrednictwem komputerów, urządzeń mobilnych czy usług w chmurze:
  1. Stosuj silne hasła, inne dla każdego konta online.
  2. Korzystaj z rozwiązań bezpieczeństwa w celu zabezpieczenia swoich urządzeń, ponieważ każde z nich stanowi bramę dostępu do Twoich danych w chmurze.
  3. Włącz i stosuj usługi uwierzytelniania dwuskładnikowego, jeżeli tylko istnieje taka możliwość.
  4. Zastanów się, które informacje powinny, a które nie powinny być przechowywane w chmurze. Nigdy nie należy powierzać chmurze swoich najbardziej poufnych danych – zarówno tych dotyczących życia prywatnego, jak i zawodowego.
  5. Urządzenie mobilne może łatwo zostać zgubione lub skradzione, dlatego należy dopilnować, aby nie były przechowywane na nim żadne poufne dane. Jeśli już muszą tam być, konieczne jest zapewnienie odpowiedniego szyfrowania.
  6. Jeśli zamierzasz przechowywać poufne informacje (w tym zdjęcia i filmy), dokładnie sprawdź, czy Twoje urządzenie nie ma włączonej automatycznej synchronizacji takich danych z chmurą.
  7. Zanim udostępnisz swoje prywatne dane lub pozwolisz, aby ktoś zrobił Ci zdjęcie, upewnij się, że urządzenie posiada wystarczające zabezpieczenia, aby można było przechowywać na nim prywatne dane, tak aby nie zostały nieumyślnie upublicznione.

fot. mat. prasowe

Zagrożenia w chmurze

Jednym ze sposobów na bezpieczne przechowywanie danych w chmurze jest stosowanie silnych haseł.Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: