eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Adam Małysz najbardziej zaufanym sportowcem

Adam Małysz najbardziej zaufanym sportowcem

2014-07-11 10:07

Adam Małysz najbardziej zaufanym sportowcem

European Trusted Brands © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (7)

Jak wynika z badania European Trusted Brands, Polacy największym zaufaniem wśród polityków darzą Bronisława Komorowskiego, wśród dziennikarzy – Kamila Durczoka, natomiast wśród sportowców – Adama Małysza. Pozycję lidera w kategorii Muzyk na rzecz Krzysztofa Pendereckiego stracił Piotr Rubik.
Kamil Durczok, prezenter Faktów w TVN, jest dziennikarzem telewizyjnym, któremu Polacy ufają najbardziej. Ceniony redaktor, komentator i publicysta, a także laureat kilku Telekamer, Wiktorów, nagrody Mediator oraz Grand Press, w badaniu European Trusted Brands zdobył głos co czwartego Polaka. Jest to wynik zbliżony do ubiegłorocznego – wówczas Kamil Durczok otrzymał 26% głosów. Wśród osób godnych zaufania w kategorii Dziennikarz telewizyjny często wymieniani byli również: Piotr Kraśko (11%), Krzysztof Ziemiec (8%) i Tomasz Lis (7%).

fot. mat. prasowe

Osoba godna zaufania – DZIENNIKARZ TELEWIZYJNY

Kamil Durczok, prezenter Faktów w TVN, jest dziennikarzem telewizyjnym, któremu Polacy ufają najbardziej


Najbardziej godnym zaufania aktorem został Janusz Gajos, który w porównaniu do poprzedniej edycji badania zdobył niemal dwa razy więcej głosów (9%). Artysta już od 50 lat występuje zarówno na deskach teatrów, jak i w telewizji. Aktorami często wskazywanymi przez badanych byli również: Marek Kondrat (7%) oraz Artur Żmijewski (6%).

fot. mat. prasowe

Osoba godna zaufania – AKTOR

Najbardziej godnym zaufania aktorem został Janusz Gajos, który w porównaniu do poprzedniej edycji badania zdobył niemal dwa razy więcej głosów


Wzrosło zaufanie Polaków do polskiego kompozytora i dyrygenta – Krzysztofa Pendereckiego (8%), który został tegorocznym laureatem w kategorii Muzyk. Artystę przeważnie wybierały osoby w wieku powyżej 50 lat. Kolejne miejsca w rankingu zajęli: wybierany główie przez mężczyzn były członek zespołu Piersi, Paweł Kukiz (4%), ubiegłoroczny zwycięzca plebiscytu – kompozytor Piotr Rubik (3%), darzony największym zaufaniem wśród kobiet, oraz wskazani przez identyczny procent badanych: Kazik Staszewski, Zbigniew Wodecki, Grzegorz Markowski i Kamil Bednarek.

fot. mat. prasowe

Osoba godna zaufania – MUZYK

Wzrosło zaufanie Polaków do polskiego kompozytora i dyrygenta – Krzysztofa Pendereckiego (8%), który został tegorocznym laureatem w kategorii Muzyk


Zwycięzcą wśród polityków został prezydent RP Bronisław Komorowski, którego wybrało 14% respondentów. Niemal równie często wymieniani byli: Ryszard Kalisz (13%) oraz premier Donald Tusk (12%). Jarosława Kaczyńskiego wskazało 8% ankietowanych.

fot. mat. prasowe

Osoba godna zaufania – POLITYK

Zwycięzcą wśród polityków został prezydent RP Bronisław Komorowski, którego wybrało 14% respondentów.


Wśród sportowców największe zaufanie wzbudzają: Adam Małysz (18%), Justyna Kowalczyk (16%) oraz Tomasz Majewski (8%).

fot. mat. prasowe

Osoba godna zaufania – SPORTOWIEC

Wśród sportowców największe zaufanie wzbudzają: Adam Małysz (18%), Justyna Kowalczyk (16%) oraz Tomasz Majewski (8%).


Najbardziej zaufanym polskim przedsiębiorcą, podobnie jak w roku ubiegłym, okazał się Jan Kulczyk, wskazany przez 24% badanych. Zdeklasował on drugiego na podium Romana Kluskę, którego wybrało 8% Polaków. W dalszej kolejności wymieniani byli Zygmunt Solorz-Żak (7%) oraz Leszek Czarnecki (4%).

fot. mat. prasowe

Osoba godna zaufania – PRZEDSIĘBIORCA

Najbardziej zaufanym polskim przedsiębiorcą, podobnie jak w roku ubiegłym, okazał się Jan Kulczyk, wskazany przez 24% badanych


Informacje o badaniu

Badanie European Trusted Brands przeprowadzono po raz pierwszy w 2001 roku. Co roku kontynuowane jest ono w kilkunastu krajach europejskich. Tegoroczna czternasta już edycja badania została przeprowadzona w 10 krajach: Austrii, Finlandii, Francji, Niemczech, Polsce, Portugalii, Rumunii, Rosji, Słowenii oraz Szwajcarii. Wzięło w nim udział 17 676 respondentów.
Badanie realizowano metodą kwestionariusza on-line lub wywiadów pocztowych. Jak co roku próba została dobrana tak, aby odzwierciedlała szeroki profil badanej populacji.Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: