eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Rejestr Dłużników ERIF w III kw. 2012

Rejestr Dłużników ERIF w III kw. 2012

2012-10-24 10:01

Przeczytaj także: Rejestr Dłużników ERIF w II kw. 2012


- Nasze doświadczenia wyraźnie wskazują, że są to kwoty, z których spłatą zdecydowana większość dłużników może sobie poradzić – mówi Piotr Krupa, Przewodniczący Rady Nadzorczej Rejestru Dłużników ERIF i Prezes Zarządu KRUK S.A. – Nie jest to łatwe, ale przy aktywnej postawie osoby zadłużonej i lepszym planowaniu domowego budżetu w bardzo wielu przypadkach udaje się wyjść na finansową prostą. I to wciąż jest stosunkowa dobra sytuacja – z obecną skalą problemu zadłużenia wiele osób jest sobie w stanie poradzić. Jednak nie należy liczyć na to, że rozwiąże się sam. Trzeba wziąć sprawy we własne ręce i działać, bo od tych długów naliczane są wciąż odsetki karne, czyli zadłużenie rośnie.

Osoby fizyczne wpisane do bazy Rejestru Dłużników ERIF mają przede wszystkim problem ze spłatą zobowiązań wynikających z umów na usługi telekomunikacyjne (40% wpisów), a w dalszej kolejności z umów pożyczki (17%) i kredytu (14%).

Sprawdzone i wiarygodne dane

Rejestr Dłużników ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A., jako jedyne działające w Polsce biuro informacji gospodarczej, poddaje stan swojej bazy cyklicznej weryfikacji przez biegłego rewidenta.

- W ten sposób gwarantujemy dostęp do sprawdzonych, wiarygodnych danych – mówi Edyta Szymczak, Prezes Zarządu Rejestru Dłużników ERIF. Mamy nadzieję, że pozostałe dwa biura informacji gospodarczej funkcjonujące na polskim rynku wezmą z nas przykład. W interesie wszystkich leży jak największa przejrzystość w wymianie informacji gospodarczych wszystkich BIG-ów.

Zweryfikowanie, czy nasz potencjalny kontrahent jest wiarygodny i nie ma problemu z nadmiernym zadłużeniem lub sprawdzenie, czy sami nie mamy zaległości zgłoszonych do Rejestru Dłużników ERIF nie jest trudne. Wystarczy zalogować się w serwisie internetowym www.infoKonsument.pl. Pozwoli nam to ustalić między innymi, czy nasze dane były sprawdzane i kto o nie pytał. Raz na sześć miesięcy każdy konsument może bezpłatnie zweryfikować informacje na swój temat.

fot. mat. prasowe

Biura informacji gospodarczej działające w Polsce

Obecnie w Polsce funkcjonują trzy biura informacji gospodarczej


poprzednia  

1 2

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: