eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Najczęściej cytowane media X 2009

Najczęściej cytowane media X 2009

2009-11-30 11:08

Przeczytaj także: Najczęściej cytowane media IX 2009


Mocną szóstą pozycję w rankingu osiągnęła rozgłośnia RMF FM (470). Stacja była powoływana w odniesieniu do polityki polskiej, afery hazardowej oraz działalności służb specjalnych. W pierwszej piętnastce znalazły się również Radio Zet z cytowalnością na poziomie 333 powołań oraz zamykające listę zwycięzców radio TOK FM (118).

Pierwsze miejsce wśród portali internetowych, ale niższą o jeden w porównaniu do września pozycję w zestawieniu ogólnym uzyskał Onet.pl (160). Warto jednocześnie zwrócić uwagę na bardzo dobry wynik portalu tvn24.pl (114) oraz WP.pl (98).

Ponownie w październikowym rankingu pojawił się Fakt, który osiągnął w badanym okresie 127 powołań. Tabloid niezmiennie najczęściej cytowany jest w kontekście życia towarzyskiego.

Wśród najczęściej powoływanych mediów biznesowych, które weszły w skład wyróżnionej piętnastki, znalazł się tylko Puls Biznesu (204). Parkiet, z ilością cytowań na poziomie 108, zajął drugie miejsce w swojej kategorii tematycznej, lecz nie zakwalifikował się do ścisłej czołówki.

W październiku ogromne zainteresowanie mediów wzbudziła opisana przez jedną z gazet afera hazardowa, która postawiła pod znakiem zapytania uczciwość części polityków Platformy Obywatelskiej. Konsekwencje ujawnienia stenogramów rozmów polityków i biznesmenów były chętnie poruszane właściwie we wszystkich mediach i budziły wiele komentarzy zarówno przedstawicieli polskiej sceny politycznej, jak i prawników. Kolejnym głośnym tematem były kontrowersje związane z prywatyzacją polskich stoczni i sprawą tajemniczego inwestora z Kataru, który wycofał się z transakcji. Według niektórych mediów rząd doskonale wiedział, że taka sytuacja będzie miała miejsce, jednak nie powiadomił o tym opinii publicznej ani osób zainteresowanych. W minionym miesiącu dużo miejsca poświęcano również analizie działania polskich służb specjalnych - opisywano poszczególne operacje oraz zachowania agentów, w tym niezwykle popularnego agenta Tomka. Ujawnienie sprawy podsłuchiwania dziennikarzy Cezarego Gmyza i Bogdana Rymanowskiego przez ABW cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i sprowokowało dyskusję publiczną nad uprawnieniami służb oraz następstwami takiego działania. W październiku media zajmowały się także zbliżającymi się wyborami prezydenckimi, podpisaniem Traktatu Lizbońskiego przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz zatrzymaniem w Szwajcarii słynnego polskiego reżysera Romana Pogańskiego. Powszechnie interesowano się ustaleniami śledztwa w sprawie zabójstwa Krzysztofa Olewnika czy sprawą Alicji Tysiąc i słynnych publikacji w katolickim tygodniku "Gość Niedzielny". Dużo miejsca poświęcono zatrzymaniu Weroniki Marczuk-Pazury, walce Andrzeja Gołoty z Tomaszem Adamkiem oraz kwestii ugody zawartej pomiędzy PZU a Eureko. Kontynuowano też ciągle aktualny temat przygotowań do Euro 2012.

Informacje o badaniu
Od 1 do 31 października na potrzeby raportu Instytut Monitorowania Mediów przeanalizował 11 532 przekazów mediowych (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych). Dziennikarze odnosili się do wiadomości podawanych na łamach innych mediów 11 609 razy (6723 razy w prasie, 3171w telewizji i 1715 w radiu). Treści analizowane w zestawieniu obejmują tylko te przekazy, które nie są przeglądami mediów.

poprzednia  

1 2

GUS o PKB w III kw. 2009

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: