eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Budowa Galerii Victoria zgodna z planem

Budowa Galerii Victoria zgodna z planem

2009-09-24 00:10

Budowa Galerii Victoria zgodna z planem

Galeria Victoria - plac budowy © fot. mat. prasowe

Dnia 22 września 2009 r. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę pierwszego w Wałbrzychu centrum handlowo-rozrywkowego o nazwie Galeria Victoria, którego deweloperem jest firma Keen Property Partners Retail.

Przeczytaj także: Galeria Victoria: otwarcie w X 2010 r.

Galeria Victoria o całkowitej powierzchni najmu wynoszącej 43 000 m2, zostanie wybudowana na 10-hektarowej działce położonej na skrzyżowaniu ulic 1 Maja oraz Skarżyskiej w centrum Wałbrzycha. Wartość projektu to około 75 milionów euro, a koszt budowy planowanej części hotelowej i mieszkaniowej wyniesie kolejne 20 milionów euro. Budowa Galerii Victoria rozpoczęła się w lutym 2009 roku, a jej otwarcie jest planowane na lato 2010 roku.

„[…] uroczystość jest trzecim kamieniem milowym w procesie budowy Galerii Victoria, po uzyskaniu pozwolenia na budowę oraz rozpoczęciu prac budowlanych w lutym bieżącego roku. Firma Erbud, która jest generalnym wykonawcą obiektu, świetnie wywiązuje się ze zleconego jej zadania, dzięki czemu budowa Galerii Victoria przebiega zgodnie z harmonogramem, a my jesteśmy na dobrej drodze, żeby zaprosić mieszkańców Wałbrzycha na uroczyste otwarcie centrum handlowego latem 2010 roku” – powiedział Richard Keen, dyrektor zarządzający Keen Property Partners.

fot. mat. prasowe

Galeria Victoria - plac budowy

Galeria Victoria - plac budowy

Galeria Victoria będzie pierwszym nowoczesnym kompleksem handlowo-usługowo-rozrywkowym w Wałbrzychu i regionie, z towarzyszącą funkcją hotelową i mieszkaniową. Będzie to także pierwsze w mieście centrum handlowe posiadające wieloekranowe kino (Cinema City). W chwili obecnej prawie 60% powierzchni w Galerii Victoria w Wałbrzychu zostało wynajęte. W dwupoziomowej Galerii Victoria znajdzie się hipermarket Carrefour (4 800 m2), około 180 sklepów odzieżowych, park handlowy zajmujący powierzchnię około 6 000 m2, sklep ze sprzętem elektronicznym Media Expert (około 2 500 m2) oraz liczne punkty usługowe rozlokowane na ponad 43 000 m2 powierzchni handlowej. W części rozrywkowej (2 300 m2) klienci centrum handlowego znajdą wieloekranowe kino Cinema City z siedmioma salami oraz liczne restauracje, punkty gastronomiczne oraz kawiarnie. Dla klientów zmotoryzowanych powstanie 1 390 naziemnych i podziemnych miejsc parkingowych.

Dotychczas umowy najmu podpisano z następującymi firmami: 5.10.15, Altero, Apart, APS Apteki, Bell'Arte, Big Star, Boti, C&A, Camaïeu, Carrefour, CCC, Choco Cafe, Cinema City, CROPP, Deichmann, Douglas, Empik, ESOTIQ, Everest, Gatta, Greno/Mituu, HOUSE, Inmedio, Komputronik, MARHABA, Martes Sport, Media Expert, Megapunkt, MOHITO, Nieznane Kontynenty, Orange, Oxide&Snazee, Pawo, Piekarnia Cukiernia M&J, Pierre Cardin, Play, Plus GSM, Quazi, Reporter, RESERVED, Rossmann, Ryłko, Scotch&Soda, Sferis, Six, SIZEER, Solar, Sping, Subway, SUNSET SUITS, Swiss, TARANKO, Triumph, Vision Express, Willsoor, Wojas, Wójcik i Yes. Za doradztwo podczas procesu inwestycyjnego oraz za wynajem centrum odpowiada firma CB Richard Ellis, specjalizująca się w świadczeniu usług doradczych w sektorze nieruchomości komercyjnych.

Galeria Victoria została zaprojektowana z myślą o stworzeniu nowej przestrzeni publicznej dla lokalnej społeczności i jednocześnie wpisuje się w plan rewitalizacji dotychczas niezagospodarowanej części centrum miasta. Dodatkową cechą projektu jest ogólnodostępny amfiteatr, który powstanie na terenie kompleksu. Latem organizowane będą w nim plenerowe koncerty, a w miesiącach zimowych lodowisko. Deweloperem Galerii Victoria jest Keen Property Partners Retail, który specjalizuje się w zakupie i budowie lokalnych oraz regionalnych centrów handlowych, czyli w sektorze, który charakteryzuje się wysokim potencjałem wzrostu. Galeria Victoria została zaprojektowana przez studio architektoniczne Chapman Taylor.

Galeria Victoria zostanie wybudowana na 10-hektarowej działce położonej na skrzyżowaniu ulic 1 Maja oraz Skarżyskiej w centrum Wałbrzycha, przy drodze krajowej nr 367 wiodącej do przejścia granicznego z Czechami w Golińsku. Dzięki temu, że centrum handlowe jest położone w centrum miasta, jest ono dobrze skomunikowane z pozostałymi dzielnicami Wałbrzycha. Dodatkowo, w odległości około 300 metrów od Galerii Victoria znajduje się stacja kolejowa Wałbrzych Fabryczny. Dzięki lokalizacji centrum handlowe stanowić będzie dobre miejsce zakupów dla mieszkańców Wałbrzycha, Legnicy, Jeleniej Góry, Kłodzka, Kamiennej Góry i Świdnicy. Usytuowanie w odległości zaledwie 17 km od granicy z Czechami pozwoli Galerii Victoria stać się również najbliższym miejscem zakupów dla osób przyjeżdżających do Polski z Czech.

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: