eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Niebezpieczne wyłączniki różnicowo-prądowe

Niebezpieczne wyłączniki różnicowo-prądowe

2007-01-25 02:39

ABB, polski dystrybutor wyłączników różnicowo-prądowych, wytworzonych przez ABB Stotz-Kontakt GmbH, powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że produkty te mogą stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia użytkowników.

Przeczytaj także: Wadliwe produkty: rośnie liczba zgłoszeń

Używane jako zabezpieczenie przed porażeniem wyłączniki służą do odcinania dostępu prądu w przypadku niewłaściwie funkcjonującej instalacji elektrycznej. Gdy produkt jest wadliwy (ma zbyt duże odchylenia od parametrów znamionowych, które są umieszczone na produkcie) wyłącznik taki nie zadziała i może dojść do obrażeń ciała użytkownika. Dotychczas dystrybutorowi nie są znane żadne przypadki powstania szkody związanej z produktem.

Usterka dotyczy wyrobów serii F362, F364, F370 i F372 wyprodukowanych w Niemczech od stycznia 2003 r. do maja 2005 r. i wprowadzonych na polski rynek między styczniem 2003 r. a lutym 2005 r. Tylko te wyłączniki, które mają na tylnej ścianie w drugiej linii pod kodem kreskowym literę "M" mogą okazać się wadliwe.

Spółka powiadomiła listownie hurtownie elektrotechniczne oraz firmy instalujące w domach tego rodzaju wyłączniki o konieczności ich przetestowania. Wymiana wadliwych produktów może być dokonana tylko przez instalatorów z uprawnieniami.

oprac. : Grzegorz Gacki / Polska.pl Polska.pl

Przeczytaj także

Reorganizacja w Plextorze

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: