eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościKomunikaty firm › Jak radzą sobie dziś na rynku fryzjerzy? Ciężkie czasy już za nimi?

Jak radzą sobie dziś na rynku fryzjerzy? Ciężkie czasy już za nimi?

2024-02-07 15:48

Jak radzą sobie dziś na rynku fryzjerzy? Ciężkie czasy już za nimi?

Jak radzą sobie dziś na rynku fryzjerzy? Ciężkie czasy już za nimi? © fot. mat. prasowe

Komunikat PR

Fryzjerzy mają za sobą kilka niełatwych lat. Pandemia była ciosem, który w wielu przypadkach skutkował mocnym osłabieniem, a nawet zamknięciem interesu. Niepewni jutra fryzjerzy często nie mogli pozwolić sobie na dalsze utrzymywanie lokali i pracowników.
Fryzjerzy mają za sobą kilka niełatwych lat. Pandemia była ciosem, który w wielu przypadkach skutkował mocnym osłabieniem, a nawet zamknięciem interesu. Niepewni jutra fryzjerzy często nie mogli pozwolić sobie na dalsze utrzymywanie lokali i pracowników. Stracili też wielu klientów, którzy chcąc nie chcąc nauczyli się sami dbać o swoje włosy. Kolejnym istotnym wydarzeniem, które miało mocny wpływ na branżę był z pewnością wybuch wojny w Ukrainie. Jak dziś radzą sobie na rynku salony fryzjerskie? Czy ciężkie czasy już za nimi?

Ciężki czas dla fryzjerów


Jeszcze trzy-cztery lata temu sytuacja salonów fryzjerskich, podobnie jak w przypadku wielu innych usług, wyglądała mało optymistycznie. – To był bardzo ciężki czas dla fryzjerów. Pandemia właściwie z dnia na dzień zablokowała im możliwość pracy - mówi Tomasz Korzeniewski internetowej hurtowni fryzjerskiej Fryzomania.pl. Wybuch pandemii na początku 2020 roku wywołał niemały kryzys w wielu dziedzinach. Nie ominął on również fryzjerów. Wprowadzone wówczas obostrzenia zmusiły właścicieli salonów do ich tymczasowego zamknięcia. Fryzjerzy stracili więc możliwość pracy i źródło zarobków, co dla wielu przesądziło o być albo nie być. Kolejna kłoda pod nogi fryzjerów to wzrost kosztów prowadzenia działalności, które rosną nadal. To był niewątpliwie kryzys, ale większość fryzjerów podniosła się z niego i wciąż działa na rynku. Jednak już wtedy zaczęły rosnąć ceny usług, co odczuliśmy wszyscy. Duże znaczenie miał też wybuch wojny w Ukrainie, który jak wiemy wywołał mocno odczuwalne skutki gospodarcze.

Usługi fryzjerskie w cenie


W zeszłym roku ceny usług fryzjerskich znacząco podskoczyły, podobnie jak w innych branżach. Comiesięczna wizyta u fryzjera jest już sporym wydatkiem dla przeciętnie zarabiającego obywatela. Jednak klientów nie brakuje. Dbanie o włosy jest czymś, na co zapotrzebowanie nie gaśnie. Klienci są w stanie zostawić u fryzjera nawet kilkaset złotych, np. w przypadku zaawansowanych zabiegów koloryzacji czy stylizacji włosów. Proste męskie strzyżenie to już koszt kilkudziesięciu złotych. Ceny usług oczywiście różnią się w zależności od lokalizacji, a przede wszystkim prestiżu salonu. Często klientów jest tak wielu, że kolejki oczekujących wciąż się wydłużają.

Fryzjer – zawód z przyszłością?


Fryzjerzy mają klientów, a to wydaje się być najważniejsze. Im większe zapotrzebowanie, tym więcej ludzi decyduje się też na wejście do branży. Salony rozrastają się i poszerzają o kolejne stanowiska. W wielu z nich pracują też fryzjerzy z Ukrainy, którzy są chętni do podjęcia pracy. Są to często osoby z dużym doświadczeniem zawodowym. Osoby dopiero stawiające pierwsze kroki w zawodzie mają więc sporą konkurencję. Jednak fryzjer jest wciąż popularnym i pożądanym zawodem. Warto na niego postawić, pod warunkiem, że ma się umiejętności, a także jest się gotowym wciąż doskonalić i szkolić. Fryzjerstwo bowiem nigdy nie stoi w miejscu. Wciąż ewoluuje, za czym trzeba podążać. Chęć rozwoju w połączeniu z talentem i pracowitością potrafią stanowić przepis na sukces w tej branży.

oprac. : Komunikat PR

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: