eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Wycieczka do USA: ile kosztuje 5 dni w Los Angeles?

Wycieczka do USA: ile kosztuje 5 dni w Los Angeles?

2020-02-13 11:24

Wycieczka do USA: ile kosztuje 5 dni w Los Angeles?

Los Angeles © fot. mat. prasowe

Podróż do USA przestała być problemem. Polacy nie potrzebują już wiz, więc zwiedzanie Ameryki jest dziś prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Eksperci hapipożyczek postanowili sprawdzić, jaką kwotę należy dysponować, aby móc wybrać się na 5-dniową wycieczkę do Los Angeles. Oto wyniki ich kalkulacji.

Przeczytaj także: Ile kosztuje wycieczka do USA?

W planowaniu wycieczki do USA kwestią zupełnie zasadniczą są bilety lotnicze. Ich ceny mogą znacznie różnić się w zależności od sezonu i liczby przesiadek. Bezpośredni lot z Warszawy do Los Angeles trwa około 12 godzin i w sezonie, np. w okolicach majówki, przyjdzie nam za niego zapłacić nawet 7000 zł. Jeżeli jednak zdecydujemy się na lot poza sezonem, to wtedy koszty biletów mogą kurczyć się do 3000 zł w przypadku bezpośredniej podróży i 1900 zł w razie przelotu z przesiadkami.

Drugą najważniejszą kwestią w wycieczce do Los Angeles jest zakwaterowanie. Jeśli nie zależy nam na luksusach, motele i hostele w niewielkiej odległości od centrum LA będą kosztować od 800 do 1200 złotych za 4 noclegi dla dwóch osób. Ceny trzygwiazdkowych hoteli będą już nieco wyższe – zapłacimy za nie od 1600 złotych w górę. Wybierając miejsce na nocleg koniecznie zwróćmy uwagę na odległość od centrum miasta. W Los Angeles najpopularniejszym środkiem transportu jest samochód, więc jeśli chcemy oszczędzić na jego wynajmie, znajdźmy zakwaterowanie jak najbliżej Downtown Los Angeles.

Trzecia kluczowa kwestia podczas wycieczki do USA to wyżywienie. Za obiad dla dwóch osób w LA zapłacimy około 200 złotych. Ceny indywidualnych produktów spożywczych są dosyć wysokie. Za bochenek chleba możemy zapłacić nawet 10 złotych. Za posiłek w restauracji fast food zapłacimy około 20 złotych. Przy wyborze zakwaterowania warto zwrócić uwagę, czy w cenę wliczone jest wyżywienie. Dzięki temu znacznie oszczędzimy na obiadach w restauracjach.

Zwiedzanie Los Angeles nie jest najtańsze


Miasto oferuje turystom poruszanie się po mieście ze specjalną kartą, która zapewni nam wejście do najlepszych atrakcji za zniżką. W ofercie znajdują się liczne parki rozrywki, zoo, muzea i wycieczki po studiach filmowych. Pięciodniowy pass dla dorosłego będzie kosztował 300 dolarów, czyli około 1000 złotych.

Samo zwiedzanie słynnego Universal Studios kosztuje około 500 złotych. Wejście musimy zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem, bilety bowiem szybko się wyprzedają. Dobrą wiadomością jest jednak to, że zwiedzanie tej atrakcji wliczone jest również w ofertę karty turystycznej.

Inne atrakcje, których nie możemy przegapić to słynna Aleja Gwiazd, upamiętniająca najważniejsze postaci show-biznesu. W niedalekim Beverly Hills możemy podziwiać butiki największych światowych projektantów. Najlepszym sposobem na obejrzenie wszystkich najważniejszych miejsc w LA jest podróż turystycznym busem, podczas której przewodnik opowie nam o każdej mijanej atrakcji. Taka podróż nie będzie nas kosztować więcej niż 200 złotych od osoby.

fot. mat. prasowe

Los Angeles

Koszt wycieczki do Los Angeles w dużej mierze uzależniony jest od tego, w jakiej cenie uda nam się znaleźć bilety lotnicze


Eksperci hapipożyczek obliczyli, że nasz budżet na wycieczkę do Los Angeles powinien wynieść około 6000-7000 złotych. W tej kwocie będziemy mieli zapewniony transport, zakwaterowanie, wyżywienie oraz zwiedzanie najbardziej popularnych atrakcji.

oprac. : eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Więcej na ten temat: podróże, USA, Los Angeles

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: