eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Bezpieczeństwo IT bolączką firm

Bezpieczeństwo IT bolączką firm

2012-08-22 11:53

Bezpieczeństwo IT bolączką firm

Bezpieczeństwo IT bolączką firm © fot. mat. prasowe

Cyberzagrożenia znajdują się na drugim miejscu na liście głównych problemów, z jakimi borykają się przedsiębiorstwa, a większy niepokój wywołuje tylko brak stabilności gospodarczej - tak wynika z badania przeprowadzonego w lipcu 2012 r. przez B2B International we współpracy z Kaspersky Lab.
W ramach badania swoje zdanie na temat zagadnień związanych z bezpieczeństwem IT wyraziło 3 300 przedstawicieli firm z 22 państw na całym świecie. Wszyscy respondenci biorą aktywny udział w procesie podejmowania ważnych decyzji biznesowych, łącznie z tymi dotyczącymi bezpieczeństwa IT.

W przyszłości znaczenie problemów związanych z cyberprzestępczością z pewnością wzrośnie – pogląd ten podziela 42% badanych. Według przedstawicieli biznesu, w ciągu następnych dwóch lat cyberzagrożenia będą stanowiły największe zagrożenie dla firm, przewyższając nawet strach przed problemami gospodarczymi. Dane statystyczne zebrane przez Kaspersky Lab wskazują na stale rosnącą aktywność cyberprzestępczą, a tym samym potwierdzają, że obawy respondentów nie są bezpodstawne. O ile w 2011 r. Kaspersky Lab wykrywał średnio 70 000 nowych szkodliwych programów dziennie, w tym roku liczba ta zwiększyła się do 125 000. Ilość mobilnego szkodliwego oprogramowania, w szczególności atakującego mobilny system operacyjny Android, zwiększa się jeszcze szybciej: w 2011 r. liczba szkodliwych obiektów wzrosła 200 krotnie! Jest to szczególnie niepokojące biorąc pod uwagę fakt, że urządzenia mobilne są coraz częściej wykorzystywane w celu uzyskiwania dostępu do poufnych informacji w infrastrukturze firmowej, a co za tym idzie wymagają specjalnej kontroli i ochrony.

fot. mat. prasowe

Bezpieczeństwo IT bolączką firm

Cyberzagrożenia znajdują się na drugim miejscu na liście głównych problemów, z jakimi borykają się przedsiębiorstwa, a większy niepokój wywołuje tylko brak stabilności gospodarczej


Ukierunkowane ataki na infrastrukturę firmową przeprowadzane w celu kradzieży krytycznych informacji stanowią kolejny poważny problem dla przedsiębiorstw. Ataki te mogą obejmować wysyłki spamowe, luki zero-day, szkodliwe skrypty oraz inne techniki. Dlatego też, aby odeprzeć takie ataki, firmy muszą instalować w pełni funkcjonalne pakiety bezpieczeństwa i chronić wszystkie elementy swojej infrastruktury IT: stacje robocze pracowników, serwery plików i poczty oraz urządzenia mobilne.

Dzisiaj nie wystarczy już, że korporacyjne rozwiązania bezpieczeństwa możliwie najskuteczniej blokują szkodliwe oprogramowanie – istotna jest również wiedza o legalnym oprogramowaniu.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Kompleksowa ochrona

    Hendrix / 2013-05-17 12:22:49

    W tym gąszczu produktów IT dla firm mało jest kompleksowych rozwiązań dla firm, które są także atrakcyjnego cenowo – firma wykupuje usługę dbania o pełne bezpieczeństwo firmowych danych. Zabezpieczyć można praktycznie każdy rodzaj urządzenia – komputery stacjonarne, laptopy, serwery, a nawet smartfony i tablety odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: