eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Płyta główna ASUS P8H61-M LX3/SI

Płyta główna ASUS P8H61-M LX3/SI

2012-02-16 00:04

Firma ASUS wprowadziła do swojej oferty płytę główną opartą na chipsecie H61. Płyta P8H61-M LX3/SI jest modelem kierowanym do klientów wykorzystujących komputery stacjonarne do użytku biurowego.
Płyta główna microATX P8H61-M LX3/SI obsługuje najnowsze procesory Intel® Core™ i7 / Core™ i5 / Core™ i3 drugiej generacji LGA1155, ze zintegrowanymi kontrolerami pamięci PCI Express, które wspierają dwukanałowe (2 moduły DIMM) pamięci DDR3 oraz 16 linii magistrali PCI Express 2.0. - zapewnia to dobrą wydajność graficzną. Procesory Intel® Core™ i7 / Core™ i5 / Core™ i3 drugiej generacji należą do najmocniejszych i najbardziej efektywnych energetycznie CPU na świecie. Chipset Intel® H61(B3) Express jest najnowszym jednoukładowym chipsetem obsługującym nowe procesory Intel® Core™ i7/Core™ i5/Core™ i3 drugiej generacji z podstawką 1155, co zapewnia lepszą wydajność dzięki szeregowym połączeniom punkt-punkt dającym wyższą przepustowość i stabilność.

Inżynierowie firmy ASUS wyposażyli płytę P8H61-M LX3/SI w rozwiązanie przeciwprzepięciowe Anti-Surge, które wykrywa stany przekroczenia napięcia i w czasie rzeczywistym chroni przed rozprzestrzenianiem się przepięć. Aktywnie odcina źródło przepięć, chroniąc system. Dodatkowo płyta wyposażona jest w osłony ESD, które chronią komputer przed działaniem wyładowań elektrostatycznych. Oferowane wyłącznie w płytach głównych ASUS rozwiązanie UEFI jest pierwszym graficznym interfejsem BIOS-u sterowanym myszą, w którym do wyboru są dwa tryby pracy.

Interfejs wykracza znacznie poza tradycyjne sterowanie BIOS-em z użyciem jedynie klawiatury: teraz można korzystać z wygodnej myszy i szybkiego przewijania. Z łatwością można poruszać się po BIOS-ie UEFI, który jest prosty w obsłudze, co system operacyjny. Szybkie i proste przetaktowanie oraz udostępnianie konfiguracji uzyskuje się dzięki funkcji klawisza F12 tworzącej zrzut ekranu BIOS-u. Wyjątkowy tryb EZ Mode pokazuje często używane informacje konfiguracyjne, natomiast tryb zaawansowany przeznaczony jest dla bardziej doświadczonych entuzjastów wydajności, którzy potrzebują znacznie bardziej dogłębnych ustawień systemu, w tym szczegółowe informacje o DRAM. Technologia Q-Fan2 firmy ASUS w sposób inteligentny dostosowuję prędkość wentylatora do obciążenia systemu, aby zapewnić cichą, chłodną i wydajną pracę.

Płyta microATX P8H61-M LX3/SI posiada wyjścia: PCIe 2.0 x16 z zatrzaskiem, PCIe 2.0 x16, 4 porty SATA 3Gb/s, 10 portów USB 2.0 Za dźwięk w płycie głównej odpowiada kodek VIA® VI1708S 8-CH HD.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: