eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Inwestycje budowlane w Polsce I-V 2010

Inwestycje budowlane w Polsce I-V 2010

2010-06-14 10:38

Inwestycje budowlane w Polsce I-V 2010

Inwestycje budowlane planowane i ogłoszone w Polsce © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Pressinfo.pl opracował raport, w którym przeanalizowano i podsumowano szeroko pojęte inwestycje budowlane ogłoszone w Polsce, w okresie od stycznia do maja 2010 roku. Wynika z niego, iż w Polsce zaplanowano rozpoczęcie ponad 2,5 tys. inwestycji budowlanych - głównie obiektów i dróg.
W okresie od stycznia do maja 2010 roku w Polsce poinformowano o 2 648 nowych inwestycjach z szeroko pojmowanej branży budowlanej (w tym znaczeniu, do branży budowlanej, zaliczone zostały inwestycje dotyczące: obiektów budowlanych, konstrukcji, drogownictwa, termomodernizacji, robót geodezyjnych, wodno-kanalizacyjnych, energoelektrycznych, oraz ciepłownictwa i gazu).

fot. mat. prasowe

Inwestycje budowlane planowane i ogłoszone w Polsce

Inwestycje budowlane planowane i ogłoszone w PolsceZ podsumowania pięciu miesięcy 2010 roku wynika, iż w okresie tym poinformowano o planach inwestycyjnych dotyczących przede wszystkim obiektów budowlanych (51% informacji). Na kolejnych miejscach znalazły się plany związane z drogownictwem (23% informacji), robotami energoelektrycznymi (12% informacji) oraz robotami wodno-kanalizacyjnymi (6% informacji). Należy jednak wziąć pod uwagę, iż niektóre z zaplanowanych inwestycji są na tyle złożone, że zakwalifikowane zostały do kilku podbranż.

fot. mat. prasowe

Zestawienie rodzaju inwestycji z rozbiciem na poszczególne województwa

Zestawienie rodzaju inwestycji z rozbiciem na poszczególne województwa

W analizowanym okresie najwięcej planów inwestycyjnych ogłoszono w województwie mazowieckim (359 informacji - 12% inwestycji) oraz wielkopolskim (316 informacji - 10% inwestycji). Natomiast najmniej inwestycji zaplanowano w województwie świętokrzyskim (79 informacji - 3% inwestycji). Należy jednak zwrócić uwagę, iż niektóre z zaplanowanych inwestycji są na tyle złożone, że swoim zasięgiem obejmować będą kilka województw.

Ze zgromadzonych danych wynika, że województwo mazowieckie nie tylko zaplanowało rozpoczęcie największej liczby inwestycji budowlanych, ale również przoduje, jeżeli chodzi o inwestycje w podbranży budowlana - obiekty. Dlatego też analizie podane zostało największe miasto tegoż województwa.

fot. mat. prasowe

Rodzaje obiektów, jakie zaplanowano wybudować w Warszawie I-V 2010

Rodzaje obiektów, jakie zaplanowano wybudować w Warszawie I-V 2010


Warszawa – to miasto, w którym, w okresie od stycznia do maja 2010 roku zaplanowano rozpoczęcie budowy 136 inwestycji z branży budowlana – obiekty. Wśród nich największą liczbę stanowiły obiekty użyteczności publicznej (40 inwestycji), głównie szkoły i obiekty sportowe. Na drugim miejscu znalazły się obiekty o charakterze mieszkaniowym (30 inwestycji).

W branży drogownictwo, w okresie od stycznia do maja 2010 roku najwięcej inwestycji zaplanowano w województwie mazowieckim (70 inwestycji) oraz w województwie śląskim (67 inwestycji).

fot. mat. prasowe

Liczba zaplanowanych inwestycji drogowych z rozbiciem na poszczególne województwa

Liczba zaplanowanych inwestycji drogowych z rozbiciem na poszczególne województwa

Informacje o badaniu
Raport dotyczący planowanych inwestycji budowlanych w Polsce powstał na podstawie źródeł internetowych.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: