eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Inwestycje budowlane w Polsce I-II 2010

Inwestycje budowlane w Polsce I-II 2010

2010-03-10 13:35

Inwestycje budowlane w Polsce I-II 2010

Inwestycje budowlane planowane i ogłoszone w Polsce w I i II 2010 r. © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Grupa Marketingowa TAI Sp. z o.o. opracowała raport, w którym przeanalizowano i podsumowano szeroko pojęte inwestycje budowlane ogłoszone w Polsce, w styczniu i lutym 2010 roku. Wynika z niego, iż w porównaniu do zeszłego roku wzrosła liczba ogłoszonych planów inwestycyjnych. Szczegółowa analiza pokazuje, że w województwie mazowieckim planowane są głównie budowy obiektów, a w województwie śląskim - inwestycje drogowe.
W okresie od stycznia do lutego 2010 roku w Polsce poinformowano o 1 148 nowych inwestycjach z szeroko pojmowanej branży budowlanej (w tym znaczeniu, do branży budowlanej zaliczone zostały inwestycje dotyczące: obiektów budowlanych, konstrukcji, drogownictwa, termomodernizacji, robót geodezyjnych, wodno-kanalizacyjnych, energoelektrycznych, oraz ciepłownictwa i gazu).

W porównaniu do analogicznego okresu roku 2009 należy zauważyć wzrost ogłoszonych planów inwestycyjnych. W okresie od stycznia do lutego ubiegłego roku poinformowano o 887 nowych inwestycjach, czyli o ponad 200 inwestycjach mniej niż w roku bieżącym.

fot. mat. prasowe

Inwestycje budowlane planowane i ogłoszone w Polsce w I i II 2010 r.

Inwestycje budowlane planowane i ogłoszone w Polsce w I i II 2010 r.

Z podsumowania dwóch pierwszych miesięcy 2010 roku wynika, iż w okresie tym poinformowano o planach inwestycyjnych dotyczących przede wszystkim obiektów budowlanych (46% informacji). Na kolejnych miejscach znalazły się plany związane z drogownictwem (21% informacji), robotami energoelektrycznymi (15% informacji) oraz robotami wodno-kanalizacyjnymi (11% informacji). Należy jednak wziąć pod uwagę, iż niektóre z zaplanowanych inwestycji są na tyle złożone, że zakwalifikowane zostały do kilku podbranż.

W analizowanym okresie najwięcej planów inwestycyjnych ogłoszono w województwie mazowieckim (11% inwestycji) oraz wielkopolskim (9% inwestycji), a także pomorskim (7% inwestycji). Natomiast najmniej inwestycji zaplanowano w województwie świętokrzyskim (3% inwestycji). Szczegółowe zestawienie rodzaju inwestycji z rozbiciem na poszczególne województwa znajduje się w tabeli poniżej.

 

1 2

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: